Przygotuj swoją wrażliwą skórę na lato!

Lato w końcu przyszło, tak za nim tęskniliśmy. Wrażliwa skóra jednak nie cieszy się specjalnie z tego powodu. Oto kilka wskazówek, jak przygotować skórę na lato, aby była gotowa na promienie słoneczne!

WSKAZÓWKA
1

Słońce i wrażliwa skóra

Wywołane promieniami słonecznymi podrażnienia mogą objawiać się czerwonymi plamami ale także spaloną, swędzącą skórą z mnóstwem wyprysków. Reakcje te są spowodowane ekspozycją na promieniowanie UV i mogą z łatwością zepsuć zasłużone wakacje. Dodatkowo, im częściej wystawiamy naszą skórę na działanie słońca, tym gorsze stają się te podrażnienia! Więc jeśli nie planujemy spędzić lata, obserwując naszych partnerów schowane pod parasolem, musimy przygotować i chronić naszą skórę.
WSKAZÓWKA
2

Peeling przed latem

Pierwszym krokiem przygotowującym skórę na plażę jest peeling. Usuwa martwe komórki i brud, które uniemożliwiają naszej skórze oddychanie. Zastosuj peeling drobnoziarnisty (gruboziarnisty jest zbyt szorstki dla wrażliwej skóry) i nakładaj go delikatnymi, okrężnymi ruchami. Wyszoruj twarz i ciało, zwracając uwagę na przesuszone miejsca, takie jak pięty, kolana i łokcie. Dodatkowa zaleta? Dzięki peelingowi opalenizna wygląda równo!
WSKAZÓWKA
3

Slather on a moisturiser

Gdy temperatura rośnie, musimy chronić się przed odwodnieniem: powinniśmy pić dużo i regularnie nawilżać naszą skórę. Problem z wrażliwą skórą polega na tym, że nawet najmniejsza zmiana temperatury może wytrącić ją z równowagi. Musimy więc ją nawadniać i odżywiać. Rano, wieczorem i po opalaniu oczyść twarz, a następnie nałóż nawilżający krem przeznaczony do skóry wrażliwej
WSKAZÓWKA
4

Zainwestuj w dobry produkt przeciwsłoneczny

Wrażliwa skóra potrzebuje czasu, aby przystosować się do słońca, więc na początku ogranicz opalanie maksymalnie do 10-15 minut - a nadal osiągniesz zdrowy blask. Ale nawet nie myśl o założeniu bikini/kusej sukienki, jeśli nie nałożyłaś kremu przeciwsłonecznego. Nawet jeśli po prostu zatrzymujesz się na kawę na świeżym powietrzu lub robisz cotygodniowe zakupy, ochrona przeciwsłoneczna jest najważniejsza. Dodatkowa wskazówka? Wybierz rozwiązanie dwa w jednym nakładając krem nawilżający z filtrem ochronnym!