Jak uzyskać świetlistą skórę w wieku 50 lat?

Skóra dojrzała ma swoje potrzeby. Jest mniej gęsta, mniej elastyczna, cieńsza i bardziej sucha. Wypróbuj te codzienne porady pielęgnacji przeciwstarzeniowej, aby uzyskać piękną i promienną twarz.

Zawsze głęboko oczyszczaj

W przypadku dojrzałej skóry zanieczyszczenia mogą gromadzić się w zmarszczkach, takie jak codzienne zanieczyszczenia środowiska lub pozostałości makijażu. Duszą one skórę, prowadząc do utleniania i nierównej tekstury. Nawet jeśli nie nosisz makijażu, konieczne jest oczyszczenie rano i wieczorem. Pożywne tekstury, takie jak olejek oczyszczający, uzupełnią lipidy, aby odżywić i zrównoważyć osłabioną barierę skóry.

Wybierz właściwą pielęgnację

Od serum po kremy na dzień, od produktów pod oczy po kremy na noc - używaj produktów kosmetycznych zawierających lipidy i antyoksydanty oraz aktywne składniki, które pomogą w walce ze zmarszczkami i niedoskonałościami. Och, i nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej co najmniej SPF30. Odżywiona, jędrna i zregenerowana Twoja skóra natychmiast odzyska blask.

Podaruj sobie masaż

Masuj twarz podczas nakładania kremów, wykonując ruchy w górę, aby rozluźnić mięśnie twarzy, wypełnić zmarszczki i poprawić krążenie. Masaże twarzy poprawiają produkcję cząsteczek antyoksydantów i przyspieszają dotlenienie. Wynik? Lepsze przenikanie aktywnych składników kremu prowadzące do zdrowej, gładkiej skóry.

Nawilżenie, nawilżenie, nawilżenie

Odwodniona skóra jest matowa, szorstka i sprawia, że wyglądasz na zmęczoną. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku skóry dojrzałej, ponieważ odwodnienie może pogorszyć już istniejące oznaki starzenia. Pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie, aby wypłukać toksyny i nawilżyć skórę, dzięki czemu Twoja twarz będzie bardziej miękka i elastyczna.

Jedz owoce i warzywa

Owoce i warzywa spożywane w postaci soku stanowią najlepszą drogę do rozświetlonej, dojrzałej skóry. Truskawki, pomarańcze i papryka są bogate w witaminę C, która pomaga pogrubić naskórek. Zielone warzywa liściaste i migdały dostarczają witaminy E, naturalnego źródła retinolu, niezbędnego dla zdrowej skóry. A mango, dynia i pomidor oferują witaminę A, silny antyoksydant.