Filtry przeciwsłoneczne – rodzaje. Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać?

Choć promienie słońca są bardzo przyjemne, są też niezwykle szkodliwe dla Twojej skóry. Dlatego tak istotne dla naszego zdrowia i kondycji skóry są filtry przeciwsłoneczne. Balsamy, oleje, spraye, mgiełki i żele. Filtry mineralne, chemiczne i filtry mieszane. Wybór jest naprawdę ogromny. a ilość proponowanych produktów może przytłaczać. Jaki filtr przeciwsłoneczny więc wybrać?

WSKAZÓWKA
1

Do skóry suchej/wrażliwej:

Jeśli Twoja skóra jest sucha lub wrażliwa, wybierz kremową konsystencję i poszukaj formuł specjalnie przeznaczonych do skóry wrażliwej. Gęstsze kremy utrzymają skórę nawilżoną i elastyczną i często zawierają składniki odżywcze, takie jak aloes i gliceryna. Filtry przeciwsłoneczne zwykle chronią skórę na dwa sposoby: korzystając z filtrów chemicznych, które działają jak gąbka i absorbują promienie UV, lub z filtrów fizycznych, zwykle zawierających minerały, które odbijają promienie, zanim wyrządzą trwałe szkody. Kremy na bazie mineralnej są zwykle znacznie bardziej odpowiednie dla wrażliwych rodzajów skóry; filtry chemiczne często powodują stany zapalne i podrażnienie skóry wrażliwej. Dlatego należy szukać tlenku cynku i dwutlenku tytanu, dwóch filtrów mineralnych, w wymienionych składnikach. Staraj się także unikać produktów zawierających substancje zapachowe i konserwujące.
WSKAZÓWKA
2

Do skóry mieszanej:

Balsamy do opalania najlepiej nadają się dla normalnej, mieszanej i tłustej skóry, ponieważ są lekkie i nie pozostawiają na skórze grubego, tłustego filmu. Wypróbuj wersję w sprayu, jeśli używasz balsamu na ciele. Poszukaj naszych preparatów, które oznakowano jako bez oleju lub niezatykające porów.
WSKAZÓWKA
3

Do uzyskania natychmiastowego efektu:

Biorąc pod uwagę olejek do opalania, nawet nie myśl o sięgnięciu po monoi lub oliwę z oliwek; pozostawiają one poparzoną skórę, ponieważ nie zapewniają żadnej ochrony SPF. Pomyśl o wypróbowaniu odżywczego olejku zawierającego SPF. Oprócz ochrony skóry i zapewnienia bardzo potrzebnej wilgoci, dodatkową zaletą jest to, że kiedykolwiek go nałożysz, będziesz wyglądać błyszcząco i jędrnie.
WSKAZÓWKA
4

Do odświeżania i ochrony:

Spraye i mgiełki z filtrem przeciwsłonecznym oblewają skórę drobnymi kroplami balsamu SPF; bardzo orzeźwiającymi w czasie upałów. Często mają „suchą” konsystencję, która chroni i nawilża skórę, ale bez uczucia lepkości. Żele z filtrem przeciwsłonecznym mają podobny efekt, ponieważ zawierają wodę, która odświeża i nawilża skórę, jednocześnie szybko ją penetrując.
WSKAZÓWKA
5

Na wrażliwe obszary twarzy:

Stała konsystencja sztyftów przeciwsłonecznych ułatwia ich nakładanie na wrażliwe obszary twarzy, takie jak nos, kości policzkowe, uszy i usta. Są idealne do uprawiania sportów wodnych, jazdy na nartach i wycieczek górskich.