Słońce i dłonie: wszystko co musisz wiedzieć

Jak często wychodzisz na słońce z twarzą pokrytą SPF, ale rękami bez żadnej ochrony? Pewnie częściej, niż myślałaś? Cóż, nie zapomnij - Twoje ręce są narażone na działanie promieni słonecznych tak samo jak Twoja twarz, i potrzebują tyle samo opieki, aby wyglądały młodo i jędrnie.

WSKAZÓWKA
1

Wpływ słońca na dłonie

Promieniowanie ultrafioletowe szkodzi skórze. Złożone z promieni UVA i UVB, niszczy skórę i powoduje przedwczesne starzenie. Zła wiadomość: Promienie UVB (odpowiedzialne za poparzenia) stanowią jedynie około 5% promieniowania UV, które wchodzi w kontakt ze skórą. Resztę stanowią promienie UVA; przyspieszając starzenie się komórek, modyfikując DNA i mające bezpośredni związek z nowotworem skóry. Nadmiar słońca powoduje również brak równowagi melanocytów i nadprodukcję melaniny, a ponieważ skóra dłoni jest bardzo cienka i delikatna, konsekwencje szybko stają się widoczne: Promienie UV powodują wczesne pojawianie się zmarszczek wraz z nieestetycznymi, brązowymi plamami wątrobowymi.
WSKAZÓWKA
2

Chroń dłonie przed słońcem

Niezależnie od tego, czy jesz na zewnątrz, chłonąc słońce, czy jeździsz z opuszczonym oknem, zawsze powinnaś nakładać krem przeciwsłoneczny na wierzchnią część dłoni. Jeśli będziesz wystawiona na działanie promieni słonecznych przez długi czas, upewnij się, że nakładasz krem przeciwsłoneczny co kilka godzin, tak jak na twarz. Jeśli jesteś na plaży, pamiętaj o ponownym nałożeniu go po kąpieli. Jeśli to możliwe, staraj się unikać słońca, gdy jest najsilniejsze od południa do godz. 15.00. Po powrocie do domu nałóż balsam po opalaniu, który naprawi i głęboko odżywi skórę; wybierz kojący aloes, leczniczą witaminę E i zmiękczającą lanolinę z listy składników.
WSKAZÓWKA
3

Napraw szkody

Nałóż krem silnie nawilżający i cold cream na dłonie zarówno rano jak i na noc. Pomoże to wypełnić zmarszczki i zagoi suchą skórę. Składniki takie jak witamina C i B3 mogą pomóc w rozjaśnieniu wszelkich plam wątrobowych. Za każdym razem po umyciu nawilż ręce, aby naprawić film hydrolipidowy. Obecnie masz dostęp do specjalnych kremów do rąk, które nawilżają skórę i jednocześnie chronią przed słońcem, więc używaj jednego z nich, gdy jesteś poza domem. I nie zapomnij też o paznokciach i naskórku; wmasowanie odrobiny kremu zapobiegnie ich wysychaniu i kruchości. Troszcz się o swoje dłonie równie starannie jak troszczysz się o twarz, a będą Ci wdzięczne!