Hair cycling - wszystko, co warto wiedzieć o nowym trendzie w pielęgnacji włosów!

Niezależnie od pory roku nasze włosy, podobnie jak skóra, narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Silne słońce, zanieczyszczenia środowiskowe (smog, metale ciężkie, pyłki, roztocza i wiele innych) przyczyniają się do stanów zapalnych i zniszczeń w strukturze włosów. Do tego dochodzą problemy związane ze stanem skóry głowy czy stylizacją włosów przy pomocy narzędzi emitujących wysoką temperaturę. Odpowiedzią na to wszystko ma być hair cycling- nowa rutyna pielęgnacyjna, która podbija serca kobiet na całym świecie!

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/hair-cycling" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "VideoObject", "name": "Hair cycling", "description": "Czym jest hair cycling? | Poznaj nowy trend w pielęgnacji włosów", "thumbnailUrl": "https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/hair-cycling/zrzut-ekranu-2023-09-07-152533.jpg?rev=6cbba82b39e849fba3b45ba902eb719d", "uploadDate": "2023-09-08T09:41:37+00:00", "embedURL": "https://www.youtube.com/embed/-CqCecZbUm0" }

Sama nazwa hair cycling może się nam kojarzyć z inną rutyną pielęgnacyjną, która dotyczy pielęgnacji twarzy, czyli skin cycling. Skin cycling to trzy kroki w cyklicznej pielęgnacji skóry twarzy, które w logiczny sposób uzupełniają się wzajemnie i przygotowują skórę do przyjęcia kolejnych etapów rutyny pielęgnacyjnej: eksofliacja (peeling, który dokładnie oczyszcza skórę twarzy), retinoidy (działanie przeciwzmarszczkowe i naprawcze) i nawilżanie (krok odżywiający i regenerujący skórę).

Podobnie jest z hair cycling. Trend stał się niezwykle popularny na Tik-Toku. Szybko jednak na jego temat wypowiedzieli się trycholodzy i inni profesjonaliści, którzy dostrzegli w hair cyclingu dobrą propozycję codziennej pielęgnacji włosów dla każdego.

Hair cycling składa się z trzech kroków:

1. REGENERACJA

Krok, który ma na celu regenerację uszkodzeń struktury włosów oraz uszkodzeń skóry głowy.

2. NAWILŻENIE

Etap, który dostarcza naszym włosom intensywnego nawilżenia, które tracą w wyniku działania czynników zewnętrznych np. promieniowania UV, wiatr czy używanie suszarki lub prostownicy.

3. ODŻYWIENIE

Ostatni krok, który ma na celu dostarczenie naszym włosom składników, które pozwolą im utrzymać nawilżenie. Dzięki temu otrzymują dodatkową ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Dlaczego powstał hair cycling? Cały trzystopniowy cykl pielęgnacyjny jest odpowiedzią na najważniejsze potrzeby włosów i skóry głowy. W dużej mierze wynikają one ze szkodliwego działania czynników zewnętrznych, które prowadzą do różnorodnych problemów i uszkodzeń. Jakie to są czynniki?

 • Promieniowanie UV (promienie słoneczne)
 • Nadmierne wystawienie włosów na działanie promieni słonecznych wpływa na ich przesuszenie, utratę wilgotności, a w rezultacie na ich znaczne osłabienie. Oprócz tego wpływa na wygląd włosów, których kolor płowieje.

 • Smog
 • Smog to charakterystyczna mieszanka zanieczyszczeń powietrza, która w ciągu dnia może osiadać na włosach i sprawić, że staną się matowe i osłabione.

 • Metale ciężkie
 • Do najczęściej spotykanych metali ciężkich w zanieczyszczeniach powietrza należą między innymi ołów, arsen czy rtęć. Mogą osiadać na skórze głowy i włosach doprowadzając do stanów zapalnych oraz znacznego osłabienia włosów.

 • Chlor
 • Często obecny w wodzie (szczególnie w basenach) może prowadzić do znacznego przesuszenia włosów, łamliwości i blaknięcia ich koloru.

 • Wysoka temperatura
 • Użycie w codziennej stylizacji suszarki, prostownicy, lokówki i innych urządzeń emitujących wysoką temperaturę może prowadzić do mikrouszkodzeń struktury włosów i ich przesuszenia.

 • Wiatr
 • Silny wiatr nie tylko wysusza włosy, sprawiając, że stają się matowe, ale również zwiększa ryzyko przenoszenia innych zanieczyszczeń powietrza, które osiadają na włosach.

  Do innych czynników zewnętrznych, które mogą mieć destrukcyjny wpływ na włosy i skórę głowy należą między innymi dym tytoniowy, zanieczyszczenia wody, „twarda woda”, ozon, pyły zawieszone PM2,5 i PM10, pestycydy i herbicydy, pyłki roślinne, tlenki siarki, roztocza kurzu, pleśń, związki chemiczne z produktów pielęgnacyjnych.

  { "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/hair-cycling" }

  Dlatego właśnie tak istotna jest właściwa pielęgnacja włosów - nie tylko wpływa na ich piękny wygląd, ale przede wszystkim dba o właściwą kondycję i pomaga zachować zdrową skórę głowy. Jak więc wygląda rutyna hair cycling?

  Trzy kroki hair cycling

  Zobacz film z naszą ekspertką Magdaleną Szymczak-Kepką, która opowiada na czym polega hair cycling.

  { "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/hair-cycling" }
  { "@context": "http://schema.org", "@type": "VideoObject", "name": "Hair cycling", "description": "Na czym polega hair cycling? | Pielęgnacja włosów krok po kroku", "thumbnailUrl": "https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/hair-cycling/zrzut-ekranu-2023-09-07-152715_1.jpg?rev=e366eb655dc1475f98e54eece3bb2107", "uploadDate": "2023-09-08T09:41:55+00:00", "embedURL": "https://www.youtube.com/embed/u49W82tzSDk" }

  Hair cycling – krok pierwszy: REGENERACJA

  Pierwszy krok hair cyclingu skupia się na regeneracji włosów. Nasze włosy ulegają różnego rodzaju zniszczeniom. Dzielimy je na:

 • uszkodzenia mechaniczne - powstają między innymi w wyniku intensywnego pocierania włosów o ręcznik, zbyt mocnego naciągania włosów w upięciach, używanie nieodpowiednich akcesoriów do układania włosów (np. zbyt ciasne gumki do włosów), nieprawidłowe czesanie włosów (zbyt mocne ciągnięcie, nieodpowiednie usuwanie splątań, tapirowanie;
 • uszkodzenia termiczne - są to między innymi nieprawidłowy sposób suszenia (zbyt wysoka temperatura, zbyt mała odległość włosów od suszarki, prostowanie włosów, kręcenie włosów za pomocą lokówki);
 • uszkodzenia chemiczne - należą do nich uszkodzenia powstałe w wyniku działania substancji chemicznych np. podczas farbowania, trwałej ondulacji i innych intensywnych zabiegów fryzjerskich;
 • uszkodzenia naturalne - uszkodzenia związane z działaniem czynników środowiskowych (np. promieniowanie słoneczne, wiatr, zanieczyszczenia środowiskowe) oraz uszkodzenia związane z zaburzeniami hormonalnymi.
 • Nie zawsze uszkodzenia włosów są widoczne gołym okiem. Często jednak zniszczone włosy możemy rozpoznać po tym, że są szorstkie, matowe, suche, mają rozdwojone końcówki. Również ich łamanie, puszenie i problemy z rozczesywaniem i układaniem włosów mogą wskazywać na uszkodzenie struktury włosa. Dlatego warto skupić się na regeneracji włosów.

  Na początku pierwszego dnia hair cycling skupiamy się na dokładnym oczyszczeniu skóry głowy i włosów z wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości po kosmetykach do stylizacji.

  Po dokładnym umyciu włosów warto nałożyć na nie regenerującą maskę do włosów.

  { "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/hair-cycling" }
  zniszczone i pozbawione blasku włosy

  Elseve Dream Long

  Polecamy maskę regenerującą Elseve Dream Long, która w swoim składzie zawiera między innymi niacynamid i proteiny pochodzenia roślinnego. Niacynamid jest pochodną witaminy B3, która łagodzi i nawilża skórę głowy, działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie, natomiast w swoim działaniu bezpośrednio na włosy, może wpływać na zwiększenie ich gęstości, wzmocnienie i regulację wydzielania sebum. Proteiny, czyli białka, intensywnie regenerują i odbudowują strukturę włosów. Maska Elseve Dream Long regeneruje, odżywia i wygładza włosy od nasady aż po same końce. Jej innowacyjna formuła sprawia, że włosy ją jak nowe już po 5 użyciach!

  ODKRYJ WIĘCEJ

  Elseve Magiczna Moc Olejków

  Kolejny produktem, który doskonale sprawdzi się w pierwszym kroku hair cyclingu jest odżywka Elseve Magiczna Moc Olejków 10w1. Ta wyjątkowa odżywka- serum do włosów zawiera w swoim składzie odżywcze olejki roślinne bogate w lipidy, które nie tylko wspomagają regenerację włosów, ale powodują, że włosy są 10 razy bardziej odżywione, sprawiają, że obserwujemy aż o 99% mniej złamań, włosy są miękkie i pełne blasku.

  ODKRYJ WIĘCEJ

  Hair cycling – krok drugi: NAWILŻENIE

  Drugim etapem rutyny pielęgnacyjnej hair cycling jest nawilżenie włosów. Tutaj należy pamiętać o tym, że nawilżenia wymagają nie tylko wyraźnie suche i zniszczone włosy, ale każdy rodzaj włosów. Sytuacja jest podobna do pielęgnacji skóry twarzy - tam również każdy rodzaj cery potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Dlaczego nawilżanie jest ważne dla każdego rodzaju włosów?

 • Nawilżanie suchych włosów - suche włosy wymagają intensywnego nawilżenia, bowiem pozbawione nawilżenia stają się matowe, szorstkie, łamliwe. W ich przypadku szczególnie warto zwrócić uwagę na składniki odżywcze, które nie tylko pomogą dostarczyć odpowiedniego nawilżenia, ale również zapobiec nadmiernemu odparowywaniu wody.
 • Nawilżanie włosów normalnych - jeśli nasze włosy nie wydają się być przesuszone i nie mamy problemów z ich rozczesywaniem, nawilżenie pomoże zapewnić im piękny i zdrowy wygląd oraz naturalny blask. Oprócz tego staną się bardziej odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.
 • Nawilżanie włosów przetłuszczających się - przetłuszczanie włosów często spowodowane jest zbyt suchą skórą głowy, która w takim stanie zaczyna nadmiernie produkować sebum. Produkty nawilżające działają nie tylko na strukturę włosów, ale również na skórę, dzięki czemu to właśnie dzięki odpowiedniemu nawilżeniu, możemy opanować przetłuszczanie się włosów.

 • W drugim kroku hair cyclingu również na początku, podobnie jak w pierwszym kroku, wybieramy sprawdzony szampon, który pozwoli nam pozbyć się zanieczyszczeń z włosów i skóry głowy.

  Tuż po dokładnym umyciu włosów sięgamy po intensywnie nawilżające produkty.

  { "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/hair-cycling" }

  Elseve Hyaluron Plump

  W drugim etapie hair cyclingu warto sięgnąć po intensywnie nawilżającą maskę do włosów Elseve Hyaluron Plump. W jej składzie znajduje się między innymi intensywnie nawilżający kwas hialuronowy.

  ODKRYJ WIĘCEJ

  Elseve Hyaluron Plump

  W tym kroku doskonale sprawdzi się serum do włosów Elseve Hyaluron Plump. W swojej formule serum zawiera kwas hialuronowy, czyli niezwykle popularny składnik aktywny znanym między innymi ze swoich właściwości nawilżających. Może on wiązać 1000 razy więcej wody niż jego masa, dzięki czemu nie tylko dostarcza nawilżenia, ale pomaga zatrzymać ją w strukturze włosa. Serum nawilżająco-wypełniające dodatkowo zwiększa średnicę włókna włosów o 9% przy każdym zastosowaniu, przywracając im odpowiedni kształt na całej długości. Serum nie obciąża włosów i działa zarówno na włosy, jak i na skórę głowy.

  ODKRYJ WIĘCEJ

  Hair cycling – krok trzeci: ODŻYWIENIE

  Trzecim krokiem pielęgnacji hair cycling jest odżywienie włosów. Czym różni się jednak odżywienie od nawilżenia włosów? Odżywienie włosów to dostarczenie im nie tylko nawilżających, ale również odbudowujących i chroniących je składników odżywczych. Jeśli więc już regenerujemy i nawilżamy włosy, uzupełniamy całą rutynę pielęgnacyjną o pozostałe składniki, które są im potrzebne.

  Są jednak włosy, które w szczególny sposób potrzebują odżywienia. Często są to długie włosy, które stają się matowe i ich kolor nierównomiernie płowieje (zazwyczaj od połowy ich długości) oraz włosy, które bardzo się plączą. Do włosów, które należy odżywić należą też te, które są poddawane inwazyjnym zabiegom chemicznym w salonie fryzjerskim np. trwałej ondulacji.

  Jak więc odżywiamy włosy? W trzecim kroku hair cyclingu, tak jak w pozostałych dwóch, zaczynamy pielęgnację od dokładnego oczyszczenia włosów i skóry głowy szamponem.

  { "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/hair-cycling" }

  Elseve Dream Long Wonder Water

  Produktem, który odżywi nasze włosy jest płynna odżywka Elseve Dream Long Wonder Water. To wygodna i błyskawiczna odżywka, która już w 8 sekund ułatwia rozczesywanie i stylizację włosów. Sprawia, że włosy stają się miękkie i gładkie, pełne intensywnego blasku. Formuła oparta jest o technologię lamelarną, czyli wypełnia zniszczone części włókien włosów i wygładza ich powierzchnię.

  ODKRYJ WIĘCEJ

  Elseve Magiczna Moc Olejków

  Następnie warto sięgnąć po produkt wysoko odżywczy. Doskonale sprawdzi się Eliksir odżywczy Elseve Magiczna Moc Olejków. Ten wyjątkowy olejek zawiera w swojej formule wysoko odżywcze olejki roślinne, które nie tylko odżywiają włosy od nasady aż po końce, ale chronią je przed utratą wilgotności oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Eliksir Odżywczy sprawia, że włosy stają się o 98% mniej łamliwe, 6 razy bardziej lśniące. Zapewnia również termoochronę do 230°C oraz chroni włosy przed puszeniem się aż do 72 godzin.

  ODKRYJ WIĘCEJ

  Hair cycling – dla kogo?

  Rutyna pielęgnacyjna hair cycling to odpowiedź na potrzeby każdego rodzaju włosów. Dlaczego? Każde włosy narażone są na utratę wilgotności czy niepożądane działanie czynników zewnętrznych. Nawet jeśli wydają się nam być pozbawione problemów, mogą ulegać mikrozniszczeniom. Kolejne kroki hair cyclingu odpowiednio zapewniają im pielęgnację, która się uzupełnia i dostarcza im wszystkiego, czego mogą potrzebować.

  Hair cycling szczególnie sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają włosy:

 • suche,
 • matowe,
 • plączące się,
 • szorstkie,
 • łamliwe,
 • wypadające,
 • przetłuszczające się,
 • puszące się,
 • poddawane intensywnym zabiegom chemicznym,
 • często eksponowane na szkodliwe czynniki środowiskowe.
 • Hair cycling może nie dać oczekiwanych efektów osobom, które myją i pielęgnują włosy raz w tygodniu. Wówczas odstępy między kolejnymi krokami mogą być zbyt duże. Osoby borykające się z łojotokowym zapaleniem skóry, egzemą lub innymi problemami skórnymi, powinny skonsultować rutynę z dermatologiem lub trychologiem, by upewnić się, że pielęgnacja będzie zgodna z przyjętymi składnikami zawartymi w produktach leczniczych.

  Hair cycling – jak zacząć?

  Wprowadzenie do swojej rutyny pielęgnacyjnej trendu skin cycling nie wymaga od nas żadnych specjalnych przygotowań. Oto kilka prostych porad, które mogą okazać się przydatne w zaplanowaniu swojej indywidualnej pielęgnacji:

  Przed rozpoczęciem: Warto przed rozpoczęciem rutyny hair cycling poobserwować swoje włosy bez użycia produktów do stylizacji. Dlaczego? Często produkty do układania i utrwalania włosów (np. lakier do włosów) sprawiają, że może nam się wydawać, że włosy są bardziej suche niż w rzeczywistości. Rozpoznanie naturalnych tendencji i stanu naszych włosów pozwoli nam lepiej dobrać produkty pielęgnacyjne, których będziemy używać.

  Odstępy między kolejnymi krokami hair cycling: Jeśli zwykle myjemy włosy co 2-3 dni, tak samo wprowadzamy hair cycling- używamy jedynie innych produktów. Jeśli myjemy włosy co 3-5 dni, sytuacja jest taka sama. Jeśli do tej pory nie używaliśmy niczego poza szamponem, należy jedynie pamiętać o wprowadzeniu innego rodzaju kosmetyków (serum, maska, eliksir lub odżywka).

  Dni, w których nie myjemy włosów: W dni, w których nie myjemy włosów i nie wykonujemy pełnego kroku hair cycling, warto dostarczyć włosom nawilżenia i dodatkowej ochrony przed odparowywaniem wody. Doskonale sprawdzi się do tego odżywka w sprayu z kwasem hialuronowym Elseve Hyaluron Plump.

  { "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/hair-cycling" }

  Jakie efekty przynosi hair cycling?

  Do najważniejszych efektów rutyny pielęgnacyjnej należą:

 • odbudowa zniszczonych struktur włosów
 • regeneracja włosów na całej ich długości,
 • intensywne nawilżenie włosów i skóry głowy,
 • lśniące i zdrowo wyglądające włosy,
 • ułatwione rozczesywanie oraz układanie włosów,
 • zmniejszenie łamliwości i wypadania włosów,
 • odżywienie włosów,
 • ochrona włosów i skór głowy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych,
 • zmniejszenie nadprodukcji sebum, dzięki czemu redukcja przetłuszczania się włosów,
 • nadanie włosom miękkości i blasku.
 • { "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/hair-cycling" }
  zdrowe włosy pełne blasku

  Dlaczego pielęgnacja skóry głowy jest tak istotna?

  Bardzo istotnym elementem rutyny pielęgnacyjnej hair cycling jest fakt, że mocno zwraca ona uwagę nie tylko na samą pielęgnację włosów, ale również na właściwą pielęgnację skóry głowy. Często układając swoją rutynę myślimy wyłącznie o włosach, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na ich kondycję i wygląd ma właśnie skóra głowy. Jeśli pomijamy w pielęgnacji skórę głowy, zwiększamy ryzyko stanów zapalnych, które osłabiają włosy u nasady, przesuszenia skóry głowy, które prowadzi do nadprodukcji sebum i przetłuszczania się włosów, rozwinięcia się łupieżu lub łojotokowego zapalenia skóry oraz wielu innych problemów, które odbiją się również na stanie włosów.

  Co jest istotne w pielęgnacji skóry głowy? Przede wszystkim:

 • usunięcie nadmiaru sebum,
 • dokładne oczyszczenie skóry głowy,
 • utrzymanie odpowiedniego pH skóry głowy,
 • złuszczenie martwego naskórka,
 • nawilżenie i odżywienie skóry
 • poprawa mikrokrążenia.
 • Oto kilka prostych porad, które pomogą nam w pielęgnacji skóry głowy:

 • Podczas mycia głowy, warto wykonać delikatny masaż skóry głowy. Poprawi on mikrokrążenie tego obszaru głowy.
 • Podczas suszenia włosów warto pamiętać o tym, by temperatura nie była zbyt wysoka. Zadbajmy również o właściwą odległość suszarki od skóry głowy (rekomenduje się około 15-20 cm).
 • Produkty pielęgnacyjne dobierajmy zgodnie z indywidualnymi potrzebami nie tylko naszych włosów, ale i skóry głowy.
 • Przed myciem włosów warto je dokładnie wyczesać- w ten sposób pozbędziemy się części kosmetyków pielęgnacyjnych.
 • Po kąpieli w basenie lub morzu warto tego samego dnia umyć włosy, by oczyścić skórę głowy i kosmyki z chloru, soli i zanieczyszczeń.
 • Raz na jakiś czas (np. raz-dwa razy w roku) możemy skorzystać z profesjonalnego badania skóry głowy u dermatologa lub trychologa.
 • Jeśli obserwujemy niepokojące nas objawy dotyczące skóry głowy np. swędzenie, pieczenie, przesuszenia, zaczerwienienia, warto udać się do trychologa lub dermatologa i zbadać ich przyczynę.
 • Latem należy chronić skórę głowy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych za pomocą kapelusza, czapki lub chusty. Dodatkowo zabezpieczmy skórę i włosy produktem zawierającym filtr SPF.
 • Co jeszcze warto wiedzieć o hair cycling?

 • Metoda prób i błędów: Jeśli nie wiemy, z jakimi problemami konkretnie mierzą się nasze włosy lub skóra głowy, do skutku szukajmy produktów, które dadzą zadowalające efekty. Obserwujmy, jak zmieniają się włosy, jak reaguje skóra głowy i dajmy im czas na to, by mogły się zregenerować, nawilżyć i odżywić.
 • Czy trzeba użyć trzech różnych szamponów: Nie. Jeśli znajdziemy szampon, który będzie dokładnie oczyszczać włosy i skórę głowy, to kolejne elementy pielęgnacji takie jak maska, odżywka, serum lub eliksir do włosów powinny odpowiadać celom poszczególnych kroków.
 • Hair cycling a opinie specjalistów: Choć hair cycling zdobył popularność w mediach społecznościowych, to niemal natychmiast w sieci pojawiły się wypowiedzi specjalistów: trychologów, dermatologów, stylistów włosów, którzy zwrócili uwagę na zasadność i logikę tej rutyny pielęgnacyjnej.
 • { "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/hair-cycling" }
  { "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "url" : "https://www.lorealparis.pl/skin-cycling", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"skin-cycling", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/2023/may/art1_3.jpg?rev=76b16f3096e84970bdb0fa08c9c73366", "height":717, "width":1920 }, "datePublished": "2023-07-11T09:38:16+00:00", "dateModified": "2023-07-11T09:39:33+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"Skin cycling to jeden z najgorętszych trendów pielęgnacji twarzy, który swoją popularność zdobył na Tik-Toku. Jest kolejną odpowiedzią na potrzebę świadomej pielęgnacji skóry z użyciem odpowiednio dobranych składników aktywnych. Co więcej, dokładnie porządkuje rutynę pielęgnacyjną, wskazując prosty cykl składający się z czterech dni. Czym dokładnie jest więc skin cycling? Dla kogo jest przeznaczony? Jak prawidłowo go zaplanować i na jakie efekty możesz liczyć? " } }, { "@type":"ListItem", "position": 2, "url" : "https://www.lorealparis.pl/jakie-kosmetyki-do-wlosow-powinny-wchodzic-w-sklad-rutyny-pielegnacyjnej", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"Jakie kosmetyki do wlosow powinny wchodzic w sklad rutyny pielegnacyjnej", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/jakie-kosmetyki-do-wosw-powinny-wchodzi-w-skad-rutyny-pielgnacyjnej.jpg?rev=46dbdd8fdd034a79a5c688e6ddb49fe8", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2022-08-08T08:18:17+00:00", "dateModified": "2023-07-11T10:28:04+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"Żeby pielęgnacja włosów przyniosła efekty, powinna być wieloetapowa i oczywiście dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Warto porzucić przeświadczenie, że wystarczy pierwszy lepszy szampon oraz odżywka, żeby utrzymać kosmyki w doskonałej kondycji. Jeśli chcemy rozpocząć świadomą pielęgnację włosów, która sprawi, że będą one rosły zdrowe i piękne, dobrze wiedzieć, jakich produktów nie powinno zabraknąć na półce w łazience. Które kosmetyki do włosów są absolutnie obowiązkowe, a które pozostają jedynie dodatkami zależnymi od preferencji?" } }, { "@type":"ListItem", "position": 3, "url" : "https://www.lorealparis.pl/czy-odzywka-do-wlosow-moze-byc-stosowana-przed-szamponem", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"czy-odzywka-do-wlosow-moze-byc-stosowana-przed-szamponem", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/czy-od-ywka-do-w-os-w-mo-e-by-stosowana-przed-szamponem.jpg?rev=2e11350227ef49eeb9e223be48332f28", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2022-08-08T08:42:54+00:00", "dateModified": "2022-08-08T08:43:09+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"Nie ma wątpliwości co do tego, że odżywka do włosów jest jednym z popularniejszych kosmetyków, który znajduje się praktycznie w każdej łazience. Może i nie jest stosowana tak często jak szampon, ale na pewno konsumenci wybierają odżywki częściej niż chociażby maski. Wszystko dlatego, że to właśnie ten kosmetyk sprawia, że nasze włosy stają się miękkie w dotyku czy łatwiejsze w stylizacji. Rodzajów tych produktów jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ale czy odżywka zawsze powinna być stosowana tylko po myciu głowy?" } }, { "@type":"ListItem", "position": 4, "url" : "https://www.lorealparis.pl/czy-szampony-do-wlosow-stosuje-sie-tylko-na-skalp", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"czy-szampony-do-wlosow-stosuje-sie-tylko-na-skalp", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/czy-szampony-do-w-os-w-stosuje-si-tylko-na-skalp-2-1.jpg?rev=34ebc339e53544ff8f954d2accbb4a65", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2022-07-25T07:54:06+00:00", "dateModified": "2022-08-08T08:51:02+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"" } }, { "@type":"ListItem", "position": 5, "url" : "https://www.lorealparis.pl/co-ma-w-skladzie-maska-do-wlosow-a-czego-brakuje-odzywce", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"co-ma-w-skladzie-maska-do-wlosow-a-czego-brakuje-odzywce", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/co-ma-w-sk-adzie-maska-do-w-os-w-a-czego-brakuje-w-od-ywce-1.jpg?rev=e786813780714e65926b80129c6fabfb", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2023-07-06T13:48:49+00:00", "dateModified": "2023-07-06T13:49:38+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"" } }, { "@type":"ListItem", "position": 6, "url" : "https://www.lorealparis.pl/kwas-hialuronowy-na-wlosy-dzialanie-i-wlasciwosci", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"kwas hialuronowy na wlosy dzialanie i wlasciwosci", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/articles-november-2022/kwas-hialuronowy-na-wlosy-dzialanie-i-wlasciwosci/kwas-hialuroniwy-_-kwas-hialuron.jpg?rev=de180727824b45baa43fd640cf4dbd60", "height":1333, "width":2000 }, "datePublished": "2023-07-11T10:29:26+00:00", "dateModified": "2023-07-11T10:29:48+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"Kwas hialuronowy to substancja, która jest doskonale znana w kosmetologii. Jego silne właściwości nawilżające sprawiły, że stanowi on częsty składnik produktów do pielęgnacji twarzy i ciała. Od pewnego czasu kwas hialuronowy zyskuje na popularności jako substancja wykorzystywana w kosmetykach nie tylko do pielęgnacji ciała, ale i do codziennej pielęgnacji włosów. Jakie efekty można uzyskać za jego pomocą? Kiedy warto wprowadzić kwas hialuronowy do swojej rutyny pielęgnacyjnej? Poznaj nasze wskazówki i dowiedz się więcej na jego temat." } }, { "@type":"ListItem", "position": 7, "url" : "https://www.lorealparis.pl/wypadanie-wlosow", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"Wypadanie-wlosow", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/loreal-paris-article-how-much-hair-do-you-lose-in-a-day-d.jpg?rev=aa91425a6ae5494391da92ccb95b6bf9", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2022-08-08T08:54:22+00:00", "dateModified": "2022-08-08T08:54:45+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"Nadmierne wypadanie włosów jest przypadłością dotyczącą dużej części społeczeństwa. Wypadające włosy są problemem zarówno z punktu widzenia estetycznego, jak i zdrowotnego. Co należy robić, gdy zauważymy u siebie nadmierną utratę włosów? Z jakich metod zapobiegających wypadaniu włosów warto skorzystać?" } } ] } } { "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Home" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.pl/magazyn-kosmetyczny", "name": "Magazyn kosmetyczny" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.pl/hair-cycling", "name": "hair-cycling" } } ] }