Witamina E: witamina, która ochrania skórę

Witamina E jest silnym antyoksydantem i idealną bronią do ochrony komórek i zwalczania przedwczesnego starzenia się skóry. Przyjrzymy się zaletom witaminy E dla skóry.

WSKAZÓWKA
1

Witamina E: korzyści antyoksydantów

Sposób na walkę z wolnymi rodnikami, które w dużych liczbach atakują Twoje cenne komórki naskórka? Antyoksydanty, korzystne cząsteczki, które zatrzymują utlenianie, a tym samym przedwczesne starzenie się skóry. W centrum uwagi: witamina E, naturalny antyoksydant o działaniu przeciwstarzeniowym, który blokuje działanie wolnych rodników na skórę i zapewnia ochronę poprzez zmniejszenie uszkodzeń komórkowych z powodu zbyt dużej ekspozycji na promieniowanie UV. Czy mają jakieś inne właściwości ochrony skóry? Ta witamina przyczynia się również do utrzymania elastyczności i nawilżenia skóry. Ma nawet działanie przeciwzapalne (co jest szczególnie mile widziane, gdy cierpisz z powodu oparzenia słonecznego!).
WSKAZÓWKA
2

Dużo witaminy E dla cery pełnej blasku

 Piękna skóra rodzi się na talerzu, jeśli chodzi o składniki odżywcze i minerały. Tak więc skrop swoje dania i sałatki olejami roślinnymi bogatymi w witaminę E. Niezbędne produkty dla entuzjastów jedzenia i urody to olej z kiełków pszenicy, olej arganowy, olej słonecznikowy i olej winogronowy. Należy również uzupełnić zakupy różnorodnymi owocami i warzywami, takimi jak awokado, szparagi, szpinak, jagody, a nawet suszone owoce. Czekając na efekty dobrej diety, zdecyduj się na pielęgnację twarzy dzięki recepturom zawierającym witaminę E. Czy to w serum, czy w kremie, zapewnią ochronę skóry i przez cały dzień będą walczyć z otaczającymi nas agresorami, takimi jak zanieczyszczenia, tytoń i promienie UV. Rezultat: skóra wyglądająca młodziej.