Pomocy, moja wrażliwa skóra cierpi!

Zima, wilgotna pogoda, porywisty wiatr i wiosenne alergie odbijają się negatywnie na wrażliwej skórze. Pojawiają się liczne, niekończące się problemy i wydaje się, że nic nie pomaga. Czas zastosować się do tych wskazówek!

WSKAZÓWKA
1

Czy twoja skóra staje się nadzwyczaj wrażliwa?

Nasza skóra składa się z kilku warstw tkanki, które chronią nas przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. To pierwsza linia obrony naszego ciała – mur, który uniemożliwia wrogom przekroczenie granicy. Kiedy nasz naskórek przestaje spełniać funkcję ochronną, skóra staje się czerwona, rozgrzana, swędząca i napięta.

Dlaczego tak się dzieje?

Nasza skóra staje się nadwrażliwa i reaktywna, gdy uszkodzeniu ulega jej bariera ochronna.

Czynniki środowiskowe (zimno, słońce, wilgoć) oraz substancje drażniące (zanieczyszczenia, alergeny, dym papierosowy) są w stanie przeniknąć do naskórka. Wprowadzając naszą i tak już wrażliwą skórę w tryb kryzysowy. 


 
WSKAZÓWKA
2

Oczyszczanie szkodzi mojej wrażliwej skórze

Czy oczyszczanie szkodzi twojej podrażnionej skórze?

Czy po użyciu żelu oczyszczającego występuje od razu zaczerwienienie?

Czy staje się napięta przy stosowaniu wody micelarnej?

 
WSKAZÓWKA
3

Moja wrażliwa skóra nie znosi mycia


  Nie myj ani nie oczyszczaj skóry rano.Poranne oczyszczanie pozwala usunąć nagromadzone w nocy toksyny, ale wrażliwa skóra potrzebuje przerwy, aby zachować swój ochronny płaszcz hydrolipidowy.Wystarczy spryskać ją kojącą wodą termalną lub kwiatową (z rumiankiem, różą, z wodą z kwiatów pomarańczy), aby nadać jej delikatne, orzeźwiające pobudzenie.  
 
WSKAZÓWKA
4

Moja wrażliwa skóra nie znosi kremów

Jeśli Twoja skóra nie radzi sobie z kremami na dzień i na noc, oznacza to, że jej płaszcz hydrolipidowy nie jest już w stanie chronić naskórka.

 
WSKAZÓWKA
5

Nawet z makijażem czuję się okropnie

Chcesz zasłonić zaczerwienione, podrażnione miejsca, ale twoja skóra tego nie toleruje? Nie martw się, nie pozwolimy Ci wyjść bez makijażu! Wrażliwa skóra nie oznacza, że musisz z niego zrezygnować. Wręcz przeciwnie – odrobina pudru może stanowić dodatkową, ochronną barierę. Musisz tylko wybrać odpowiednie dla Twojej skóry kosmetyki.Podobnie jak w przypadku produktów oczyszczających i kremów, istnieje mnóstwo produktów do makijażu przeznaczonych dla skóry reaktywnej i wrażliwej. Są one hipoalergiczne i przebadane dermatologicznie.Wybierz produkty, które pozwolą Twojej skórze oddychać, nie zatykają porów, są mineralne (bardziej przyjazne dla skóry) i nie są komedogenne.Dodatkowa wskazówka: aby zatuszować czerwone miejsca, zastosuj przed podkładem korektor w kolorze zielonym.

 
WSKAZÓWKA
6

Jak mogę zapobiec zaczerwienieniom?

Aby uniknąć zaczerwienień, należy wykonać kilka prostych czynności, które pomogą ochronić Twoją skórę:


– chroń skórę przed czynnikami zewnętrznymi (zimno, ciepło, słońce);

– unikaj zanieczyszczonych miejsc;

– nie przesadzaj z ogrzewaniem pomieszczeń i utrzymuj je na odpowiednim poziomie wilgotności;

– rzuć palenie;

– stosuj zbilansowaną dietę o dużej zawartości kwasów omega 3 i 6;

– bierz szybkie, ciepłe (nie gorące!) kąpiele i prysznice;

– pij dużo napojów bezalkoholowych i/lub 1,5l wody dziennie;

– starannie nawilżaj za pomocą produktów odpowiednich dla skóry wrażliwej.