Products To Prevent And Treat Crepey Skin CMS Bmag

Moja skóra ma skłonność do atopii

Napięta, swędząca skóra ze skłonnością do przesuszania? Atopowe zapalenie skóry to niegroźna choroba, która jest jednak niezwykle uciążliwa. Dlatego należy dbać o skórę w szczególny sposób.

WSKAZÓWKA
1

Jak rozpoznać atopową skórę

Czy Twoja skóra jest sucha, zaczerwieniona i wrażliwa? Czy łatwo ulega podrażnieniom? Czy swędzi, jest napięta i reaguje na czynniki zewnętrze? Oprócz tego, cierpisz może na alergie? Nie szukaj dalej. Prawdopodobnie masz atopową skórę. To nie choroba, a raczej predyspozycje genetyczne do rozwijania alergii. Atopowa skóra reaguje nie niektóre alergeny, wytwarzając nietoleracje i jest bardziej porowata: nie spełnia już swojej funkcji jako bariera przeciwko atakom z zewnątrz. Rezultat... Atopowe zapalenia skóry Niegroźna, niezaraźliwa przypadłość, która wiąże się z wystąpieniem egzemy i intensywnym swędzeniem.
WSKAZÓWKA
2

Podłoże skóry atopowej

Atopia rozwija się na sprzyjającym podłożu genetycznym: od 50% do 70% osób ze skórą atopową ma rodzica cierpiącego na tę dolegliwość. Ale genetyka nie jest jedynym winowajcą w tym przypadku. Zmiany środowiskowe mogą również odgrywać tu znaczną rolę: nadmierne mycie skóry, wystawianie jej na działanie dymu z papierosów i innych środków toksycznych, przesadna higiena niemowląt, osłabiająca ich układ odpornościowy. Innymi czynnikami mogącymi powodować podrażnienie a nawet egzemę są produkty chemiczne stosowane na skórę, ciepło i pot.
WSKAZÓWKA
3

Pielęgnacja skóry atopowej

Skórę atopową charakteryzuje wyjątkowa suchość: stosowanie kremów nawilżających i wygładzajacych powinno należeć do Twoich codziennych nawyków pielęgnacyjnych. Regularne nawilżanie naprawi skórę, która będzie mogła ponownie spełniać funkcję bariery ochronnej przed atakami z zewnątrz. Dlatego, stosuj produkty nawilżające z mniejszą zawartością alergenów i jak najbardziej neutralne takie jak kremy na bazie wazeliny czy kremy typu "cold cream". Pod prysznic, wybierz oleiste produkty bez mydła i nie spędzaj pod nim zbyt dużo czasu, aby nie wystawiać skóry na działanie wapnia czy chloru. Wysusz miękkim ręcznikiem, bez pocierania.