Pomocy, alergie skórne doprowadzają mnie do szału!

Zima, wahania temperatury, brak światła słonecznego, centralne ogrzewanie i zmęczenie mogą odbić się negatywnie na skórze, powodując egzemę, pokrzywkę i swędzenie. Jak można zwalczyć alergie i ukoić wrażliwą skórę?

WSKAZÓWKA
1

Alergie skórne stanowią problem nie tylko wiosną!

Egzema, pokrzywka, swędząca skóra, zaczerwienienie, suchość... Wszystkie te objawy mogą być spowodowane reakcją alergiczną oraz oznaką, że skóra broni się przed alergenem. Staje się podrażniona i skóra właściwa cierpi. Alergie skórne są bardzo powszechne, ale czasem ciężko odkryć, co stanowi przyczynę problemu. Większość z nich to alergie kontaktowe, ale niektóre mogą być spowodowane przez leki, a także to, co jemy i wdychamy.
WSKAZÓWKA
2

Jak poradzić sobie z alergią

Pierwszym krokiem do pokonania alergii jest znalezienie i unikanie pierwotnej przyczyny. Jeśli podejrzewasz, że masz alergię skórną, skonsultuj się ze specjalistą. Alergolog lub dermatolog może pobrać próbki naskórka i krwi w celu ustalenia alergenu. Będą wówczas w stanie leczyć swędzenie i inne objawy - maści z kortyzonem, sterydy przeciwzapalne i leki przeciwhistaminowe mogą łagodzić reakcje alergiczne. Jeśli podejrzewasz, że masz alergię, unikaj dłuższego kontaktu z wodą. Nie spędzaj dużo czasu pod prysznicem, nie pocieraj suchej skóry, unikaj ciasnych ubrań i zamień zwykłe mydło na emolient.

WSKAZÓWKA
3

Ukojenie i regeneracja podrażnionej skóry

  Wśród wielu dostępnych opcji leczenie alergii skórnych za pomocą ziołolecznictwa jest bardzo skuteczne. Aloes uspokoi problematyczne obszary, rooibos ukoi i odżywi, jagody wyleczą powierzchowne rany, a kurkuma nawilży skórę z problemami. Najlepsze, co możesz zrobić dla swojej skóry, jest pójście do lokalnej apteki i zainwestowanie w zmiękczający krem, który odżywi Twoją skórę.