Niesamowite detoksykujące właściwości aktywnego węgla

Kiedy słyszymy słowo „węgiel”, pierwszą rzeczą, która pojawia się w naszych głowach, jest obraz górników o sczerniałych twarzach po długich dniach pracy spędzonych w ponurych podziemnych tunelach. Dlatego trudno jest sobie wyobrazić, jak aktywny węgiel mógłby znaleźć miejsce w naszych łazienkach, ale jednak

WSKAZÓWKA
1

Supermoce węgla drzewnego

Produkt ten, zwany także węglem aktywnym, powstaje w wyniku spalania kilku różnych naturalnych elementów organicznych: drewna, korzeni, orzechów kokosowych, pestek oliwnych… Gdy te elementy zostaną spalone i zbite, na nowo utworzonym minerale pojawiają się tysiące drobnych porów, przez co wygląda jak gąbka, dlatego też główną siłą węgla drzewnego jest jego zdolność do pochłaniania toksyn, gazów i kwasów. Na przykład, jest w stanie wchłonąć 100 razy więcej gazu niż jego objętość, co czyni z niego prawdziwego sprzymierzeńca detoksu. Przez wiele lat węgiel drzewny był uznawany za niezwykle skuteczny naturalny środek na problemy z jelitami (wzdęcia, zgaga i niestrawność), ale także na zwalczanie niewydolności nerek i cholesterolu, co być może jest mniej znane. Obecnie pojawia się w naszych łazienkach i już w nich pozostaje.
WSKAZÓWKA
2

Używasz węgla drzewnego do pielęgnacji skóry?

Zanieczyszczenia, tytoń, nadmiar sebum… to tylko niektóre ze powodów skażenia skóry. Staje się ona odwodniona, zaczyna wyglądać matowo, a pory zapychają się, powodując niedoskonałości. Dzięki swojej chłonności węgiel roślinny okazał się być prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o skuteczne zwalczanie wszystkich tych problemów. Ale w jaki sposób możesz włączyć go do swojej codziennej pielęgnacji? W świecie produktów kosmetycznych węgiel roślinny znajdziesz głównie w maskach. Na przykład w połączeniu z glinką pomaga wchłaniać zanieczyszczenia, eliminować toksyny, pozbywać się zaskórników i rozjaśnić cerę. A ponieważ jest tak skuteczny, węgiel roślinny można również stosować jako delikatny środek złuszczający, który idealnie nadaje się do eliminacji martwych komórek na powierzchni naskórka. Twoja skóra jest miękka, oczyszczona, świeża i promienna. Ale supermoce węgla drzewnego nie kończą się na tym. Oprócz oczyszczania skóry pomaga również zachować jej film hydrolipidowy, jednocześnie unikając nieprzyjemnego odczucia ciągnięcia, które czasami można poczuć po założeniu glinianej maski. Ponadto, węgiel drzewny ma działanie przeciwutleniające, które pomaga w walce z codziennymi oznakami zmęczenia, odczuwalnymi przez aktywne kobiety, a także z oznakami starzenia.