Kwas hialuronowy w całej swej okazałości

Uważany za cudowną substancję kwas hialuronowy stał się niezbędny do zwalczania skutków starzenia się skóry. Gwarantuje nawilżoną, gładką i jędrną skórę. Ale jak Twoja skóra może wykorzystać te zalety?

WSKAZÓWKA
1

Zastrzyki o natychmiastowym efekcie

Od kilku lat zastrzyki kwasu hialuronowego stają się coraz bardziej dostępne: w dzisiejszych czasach nie tylko celebrytki mogą je zdobyć, nawet mężczyźni poddali się temu niemal bezbolesnemu zabiegowi! Nie ma wątpliwości, że te śródskórne zastrzyki mają niesamowity wpływ na pionowe i poziome zmarszczki na czole, kurze łapki i linie uśmiechu wokół ust i blisko nosa. I wszystko to bez skalpela! W ciągu 30 minut i po kilku małych nakłuciach na skórze, głębokości zaledwie kilku milimetrów, wszystkie linie są wypełnione, skóra jest gładsza, a kontury twarzy stają się jędrniejsze przez 6 do 9 miesięcy.
 
WSKAZÓWKA
2

Kremy dla bardziej miejscowych efektów

Jeśli nie jesteś wielkią fanką igieł, lepiej wybrać łatwiejsze rozwiązanie: dzięki jego niesamowitym właściwościom nawilżającym, kwas hialuronowy znajduje się w produktach kosmetycznych i kremach przeciwzmarszczkowych. Biorąc pod uwagę, że w tych produktach znajduje się tylko niewielka ilość kwasu, należy je stosować codziennie, rano i wieczorem, aby skóra stała się jędrniejsza, a zmarszczki zredukowane. Jedna rada: jeśli produkt opisano jako “moisturising”, odnosi się to do nawilżenia powierzchni i lepiej nadaje się do skóry z mniejszą liczbą zmarszczek. Jeśli mamy do czynienia z “anti-wrinkle” lub “anti ageing” wtedy wiesz, że aktywne składniki będą działać na głębszym poziomie, a więc będzie to idealny wybór dla wyraźniejszych zmarszczek.
 
WSKAZÓWKA
3

Suplementy diety dla trwałych efektów

Niedawno opracowano nową generację produktów opartych na kwasie hialuronowym w postaci suplementów diety. Według naukowców są one wytwarzane przy użyciu kwasu hialuronowego pochodzącego z roślin, który jest następnie mieszany z różnymi składnikami, takimi jak liofilizowany kolagen roślinny, witamina C i kwasy tłuszczowe. Przyjmowany przez 2 lub 3 miesiące kwas hialuronowy jest wchłaniany do krwiobiegu, dzięki czemu może dotrzeć do warstwy skóry właściwej i nawilżyć ją, zapewniając gładszy i bardziej jędrny wygląd: świetna alternatywa dla wszystkich kremów i zastrzyków. Nie zapominaj, że podobnie jak każdy suplement diety, przyniesie on efekty tylko wtedy, gdy włożymy w to trochę wysiłku: połącz go ze zdrowym stylem życia i zrównoważoną dietą!