Jak prawidłowo używać olejków eterycznych?

Olejki eteryczne to poważna sprawa. Świetnie ratują w potrzebie i są uwielbiane przez kobiety, które preferują naturalne zabiegi pielęgnacyjne. To powiedziawszy, wszystko wiąże się z ryzykiem... Oto nasz przewodnik, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z tych niezbędnych upiększających produktów.

WSKAZÓWKA
1

Porady kosmetyczne dotyczące stosowania olejków eterycznych na skórze

Na skórę można nakładać tylko niektóre olejki eteryczne. Większość należy zmieszać z olejem - arganowym, oliwkowym, jojoba - aby uniknąć podrażnienia lub poparzenia skóry. Ukąszenia owadów i bóle głowy można leczyć olejkami eterycznymi, które występują w formie roll-on, dzięki czemu można je stosować w określonych miejscach. Należy jednak upewnić się, że nie mają kontaktu z oczami, błonami śluzowymi, nosem lub kanałem słuchowym.
WSKAZÓWKA
2

Przyjmowanie olejków eterycznych doustnie

Zmniejsz niestrawność, wzmocnij swój układ odpornościowy, poradzić sobie z chorobą lokomocyjną ... Przyjmowanie olejków eterycznych doustnie może zdziałać cuda. Ale pamiętaj, że niektóre są toksyczne i nigdy nie powinny być spożywane - skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym w razie wątpliwości. W przypadku tych, które można przyjmować doustnie, po prostu wymieszaj je z łyżeczką miodu lub nalej kilka kropel na kromkę chleba lub kostkę cukru.
WSKAZÓWKA
3

Używanie olejków eterycznych w kąpieli

Niektóre olejki eteryczne są relaksujące i uspokajające – pomarańczowy, rumiankowy, lawendowy, majerankowy... Pomagają nam się zrelaksować pod koniec długiego dnia, po sesji na siłowni lub za każdym razem gdy nasz system nerwowy mówi "dość"! Minus? Olejki eteryczne nie rozpuszczają się w wodzie, więc krople pozostaną na powierzchni i mogą podrażnić skórę. Należy je zmieszać z neutralną bazą (dostępną w aptece lub u sprzedawców olejków eterycznych), którą można następnie wlać pod bieżącą wodę do kąpieli.
WSKAZÓWKA
4

Wdychanie lub rozpylanie olejków eterycznych

Wdychanie olejków eterycznych może leczyć zapalenie oskrzeli, zapalenie spojówek i przeziębienia, a używanie dyfuzora olejków oczyszcza i perfumuje powietrze w pomieszczeniu. Jednakże nie należy używać starych olejków, ponieważ niektóre z nich mogą podrażnić nasze drogi oddechowe. Nie wdychaj olejków cynamonu, estragonu, goździka, eukaliptusa mentolowego, szałwii, mięty pieprzowej, piołunu ani cedru. Środki ostrożności: Kobiety w ciąży lub karmiące oraz dzieci poniżej 7 roku życia nie powinny stosować olejków eterycznych. Nie należy ich również stosować przed wyjściem na słońce. Jeśli masz skłonność do alergii, poproś o poradę swojego farmaceutę lub lekarza rodzinnego.