Porady SOS przeciw zanieczyszczeniom: jak chronić skórę?

Poziom zanieczyszczenia jest wyższy niż kiedykolwiek, a skóra jest wystawiona na prawdziwą próbę. Drobne cząsteczki, kurz, promienie UV: wszystkie te agresywne czynniki kumulują się z wytwarzanymi przez nas wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie się skóry. Czy są dostępne jakieś produkty do pielęgnacji skóry walczące z zanieczyszczeniami? Zbadajmy to.

WSKAZÓWKA
1

Wybierz dwuetapowy demakijaż

Kiedy zanieczyszczenie powietrza jest wyjątkowo duże, szybkie użycie produktu do demakijażu lub przemycie twarzy nasączoną chusteczką nie wystarczy. Dzieje się tak dlatego, że kiedy poruszamy się po mieście, w transporcie publicznym, drobne szkodliwe cząsteczki obecne w powietrzu przywierają do naszej skóry. Ponadto nasza skóra musi radzić sobie z makijażem, bakteriami i sebum, które produkujemy. W sumie jest to dusząca kombinacja, która w dłuższej perspektywie może prowadzić do niedoskonałości, zaczerwienienia i uczucia napięcia skóry. Jakie produkty zapobiegające zanieczyszczeniom możemy zastosować dla naszej skóry? Konieczne jest usunięcie tych cząstek z naszej skóry za pomocą dwuetapowego usuwania makijażu. Powinna to być bardziej zaawansowana technika usuwania makijażu, przeprowadzana w dwóch etapach w celu oczyszczenia i umycia skóry. Najpierw usuń tę groźną kombinację z wierzchniej warstwy skóry za pomocą mleczka do makijażu lub olejku do demakijażu, które dzięki śliskiej konsystencji sprawiają, że wszystkie zanieczyszczenia po prostu znikają. Drugim etapem jest głębokie oczyszczenie skóry żelem lub pianką oczyszczającą, aby położyć kres wszelkim pozostałym bakteriom lub brudowi.
WSKAZÓWKA
2

Produkty przeciw zanieczyszczeniom do pielęgnacji skóry

Kiedy skóra jest czysta, ważne jest również, aby wybrać gęsty krem nawilżający pełen antyoksydantów, aby chronić barierę skórną, zarówno wieczorem przed snem, jak i rano, po rozbudzającym zastosowaniu toniku do twarzy. W tych ekstremalnych warunkach, upewnij się, że wybierasz produkty ochronne zawierające SPF, jako dodatkowy krok w kierunku ochrony skóry!