Korzyści witaminy C dla skóry: zjedz warzywa, aby się rozjaśnić!

Witamina C w kosmetyce

Witamina C jest niezbędna do przeprowadzenia wielu procesów biochemicznych w organizmie ludzkim. Ze względu na to, że nie jest w nim syntezowana musi być nieodzownym składnikiem naszej diety.

Trudno wyobrazić sobie wszystkie dobre rzeczy, jakie witamina C może zrobić. Znana ze swoich właściwości orzeźwiających i rozgrzewających, o tej gwieździe wśród witamin nie można zapomnieć zimą; oferuje szereg korzyści w naszym codziennym życiu i może odgrywać ważną rolę w zachowaniu zdrowej skóry. Ponadto, ze względu na swoje dobroczynne właściwości wykorzystuje się ją w kosmetologii. Witamina C - dlaczego jest taka ważna?

WSKAZÓWKA
1

Witamina C rozjaśnia skórę

Wyglądasz na zmęczoną i masz matową skórę? Sięgnij po witaminę C! Oprócz tego, że można ją znaleźć w wielu owocach i warzywach (np. kapusta, owoce cytrusowe, szpinak, brokuły, papryka;), coraz częściej można ją znaleźć w codziennych kosmetykach, często w postaci pochodnych (kwas L-askorbinowy i inne), a to dzięki korzystnemu wpływowi witaminy C na skórę. Kwas askorbinowy; inna nazwa witaminy C; jest kluczowym składnikiem promiennej skóry: pozbywa się toksyn, budzi naskórek stymulując go i poprawia wygląd porów. Skóra staje się rozświetlona i odzyskujesz blask. Palacze lub osoby podatne na stres nie mogą z niej zrezygnować!
WSKAZÓWKA
2

Witamina C nadaje skórze młody wygląd

Kolejną korzyścią witaminy C dla skóry jest to, że działa ona jako silny antyoksydant, który może neutralizować wolne rodniki, przekształcając je w związki nieszkodliwe dla skóry. Biorąc pod uwagę, że te wolne rodniki są odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry, na pierwszy plan wysuwa się jedna z głównych korzyści witaminy C: jest to prawdziwa broń przeciwko zmarszczkom! Działanie napinające kwasu askorbinowego zwiększa produkcję kolagenu, nadając skórze sprężystość i jędrność.
WSKAZÓWKA
3

Witamina C chroni i naprawia

Rola antyoksydacyjna witaminy C w utrzymaniu młodego wyglądu skóry jest dobrze znana. Ale czy wiesz, że te same właściwości antyoksydacyjne oznaczają, że witamina C chroni komórki skóry przed uszkodzeniem przez słońce? Witamina C wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, poprawiając w ten sposób jej odporność. Regulując aktywność komórek zawierających melaninę; które są odpowiedzialne za pigmentację skóry, taką jak ciemne plamy; witamina C może naprawić skórę uszkodzoną działaniem promieni słonecznych.