To oczywiście nie wszystkie czynniki, które zwykle decydują o tym, czy wybierzemy dany korektor pod oczy. Jak dobrać ten produkt, by rzeczywiście spełnił nasze oczekiwania? Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje. Jedną z ważniejszych kwestii jest m.in. stopień krycia. Jeśli posiadamy bardzo widoczne cienie pod oczami lub też przebijające przez skórę naczynka, mocno kryjący korektor pod oczy sprawdzi się najlepiej. Będzie to też dobre rozwiązanie na ważne okazje jak chociażby ślub, podczas którego zwykle wykonuje się wiele zdjęć. Z kolei w naturalnym makijażu, ale również w przypadku, gdy nie mamy wyraźnych zasinień, w zupełności wystarczy korektor o średnim lub lekkim kryciu.
Sporo korektorów pozwala też na budowanie krycia. Dzięki temu na co dzień możemy nakładać bardzo cienką warstwę, która jedynie delikatnie wyrówna koloryt skóry, a w makijażu wieczorowym dołożyć jeszcze odrobinę produktu, by krycie się zwiększyło.
Znaczenie ma również wykończenie. Może ono być matowe, satynowe lub rozświetlające – to, które wybierzemy, jest w dużej mierze uzależnione od tego, jaki efekt w makijażu najbardziej lubimy. Rozświetlający korektor pod oczy zmniejsza widoczność cieni i odświeża spojrzenie. Podobnie może zadziałać wersja satynowa, która również będzie odbijała światło. Zadziała to niemalże jak rozświetlacz pod oczy, który sprawia, że będziemy wyglądać na bardziej wypoczęte. Z kolei matowy efekt może odwrócić uwagę od wyraźnie widocznego zagłębienia w dolinie łez.
Nie zapominajmy przy tym o potrzebach skóry. Przy skórze suchej lub skłonnej do odwodnienia doskonale zadziała korektor pod oczy z kwasem hialuronowym, który będzie wykazywał się właściwościami nawilżającymi. U osób ze skórą mieszaną lub tłustą najlepiej działają zazwyczaj korektory o lekkiej formule.
A co ze zmarszczkami? Nie da się ukryć, że skóra dojrzała bywa dość wymagająca. Choć żaden makijaż nie jest w stanie „wyprasować” nam zmarszczek, możemy wykonać go w taki sposób, aby dawał efekt odmłodzenia. Korektor pod oczy dla cery dojrzałej powinien zatem posiadać właściwości wygładzające, a przy tym wykazywać się formułą, która nie będzie zbierała się w drobnych liniach i innych załamaniach skóry. Korektor pod oczy dla 50-latki powinien być zatem lekki, wskazane jest też działanie nawilżające i rozświetlające.
Choć korektor to z reguły produkt wielofunkcyjny, który sprawia, że makijaż wygląda perfekcyjnie, trzeba mieć na uwadze, że niestety nie będzie w stanie ukryć wszystkich mankamentów. Niestety, używanie korektora na worki pod oczami może nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Możemy zmniejszyć widoczność opuchlizny w tym obszarze, łącząc ze sobą korektory o dwóch odcieniach – jaśniejszy powinien powędrować na zagłębienia w skórze, a ciemniejszy na wypukłe miejsca. Przy dużych, wyraźnych workach ten rezultat może nas jednak nie zadowolić.
