Jak nakladac puder aby utrwalic makijaz

Puder to kosmetyk, którego nie powinno zabraknąć w twojej kosmetyczce. Jego głównym zadaniem jest utrwalenie makijażu oraz zmatowienie skóry. Konsystencję pudru mają też niektóre podkłady. Jak wybrać najlepszy puder do twarzy? Jak nakładać puder sypki, a jak puder prasowany? Jakie są rodzaje pudrów do twarzy? Podpowiadamy!
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }

Czym jest puder do twarzy?

Puder do twarzy to kosmetyk, którego celem jest wykończenie i utrwalenie makijażu. Zawiera przede wszystkim składniki absorbujące sebum i wilgoć, takie jak talk, glinka kaolinowa, węglan wapnia, mika, krzemionka, sole cynkowe i magnezowe, tlenek cynku, dwutlenek tytanu, a także pigmenty i ewentualnie substancje zapewniające skórze dodatkowe korzyści, takie jak intensywne nawilżenie, rozświetlenie, pokrycie niedoskonałości czy ochrona przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Do cery dojrzałej warto wybrać puder optycznie niwelujący zmarszczki i rozświetlający cerę, a do cery suchej – nawilżający. Typowym kosmetykiem do utrwalenia makijażu, często wybieranym przez profesjonalistów, jest sypki puder w kolorze transparentnym (białym). To też świetny produkt, jeśli masz problem z dobraniem odcienia pudru do swojej cery.

Na rynku są również dostępne tzw. podkłady w pudrze, a więc podkłady o konsystencji pudru w kompakcie bądź w formie sypkiej, które zapewniają idealne pokrycie niedoskonałości, wyrównanie kolorytu i matowe wykończenie przez cały dzień. Podczas aplikacji możesz stopniować stopień krycia. Dzięki temu nie musisz stosować już warstwy podkładu we fluidzie, a poprawki makijażu w ciągu dnia są bardzo proste. Taką formę mają też często podkłady mineralne.

 

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }

Rodzaje pudrów

W zależności od konsystencji wyróżniamy:

Puder sypki – zwykle jest mniej napigmentowany i zapewnia skórze lżejsze wykończenie niż puder w kamieniu, nie musisz się więc obawiać efektu maski. Polecany jest kobietom, które stosują podkład i chcą utrwalić makijaż oraz nadać skórze matowe wykończenie. Sypki puder występuje w różnych odcieniach skóry, a także jako puder transparentny, który pasuje do karnacji w każdym odcieniu.

Puder w kamieniu / w kompakcie (kompaktowy, prasowany) – zwykle jest dosyć mocno napigmentowany, dzięki czemu zapewnia mocniejsze krycie, utrwalenie makijażu, wyrównanie kolorytu i matowe wykończenie na wiele godzin. Wygodny do noszenia w torebce, idealny do robienia poprawek w ciągu dnia. Może zastąpić podkład (specjalna formuła podkładu w pudrze).

Puder w kulkach / mozaika – pudry tego typu zwykle zawierają różnokolorowe pigmenty, dzięki czemu zapewniają skórze ożywienie, rozświetlenie i wyrównanie kolorytu oraz promienny blask. Takim pudrem omiatamy twarz, nie sprawdzi się jako kosmetyk matujący.

Oddzielnym rodzajem, ze względu na skład, jest puder mineralny na bazie naturalnych minerałów (np. miki, krzemionki, tlenku cynku, kaolinu) – zwykle jest to puder sypki. Ma większą moc krycia i może być stosowany jako podkłady. Pudry mineralne są też zalecane do cery wrażliwej oraz do cery tłustej.

Pudry do twarzy można też podzielić ze względu na właściwości i dodatkowe korzyści, jakie zapewniają skórze. Do głównych rodzajów należą:

Puder matujący – ma lekką beztłuszczową konsystencję, a ze względu na dużą ilość substancji pochłaniających sebum (np. mikę) jest polecany do cery tłustej czy cery mieszanej, zapewniając jej matowy wygląd na wiele godzin.

Puder rozświetlający – zawiera drobinki lekko nabłyszczające skórę, dzięki czemu nadaje jej świeży, promienny wygląd.

Puder kryjący – zawiera bardzo dużo pigmentów, które dobrze przylegają do skóry, dzięki czemu doskonale maskuje niedoskonałości i przebarwienia, często jest stosowany przez profesjonalistów, zwykle ma formę kompaktu.

Podkład w pudrze – to tak naprawdę podkład o konsystencji pudru o doskonałych właściwościach kryjących, który stapia się ze skórą, nie osadza w załamaniach skóry i zmarszczkach, nie wymaga już stosowania podkładu.

Pudry można też podzielić ze względu na kolory:

Puder w kolorze skóry – jego tonację i odcień powinnaś dopasować do koloru skóry, aby uzyskać naturalny efekt.

Puder transparentny – w białym kolorze, najczęściej w formie sypkiej, służy przede wszystkim do utrwalenia make-upu, matuje skórę, może też mieć właściwości rozświetlające. Bardzo wygodny i bezpieczny, ponieważ pasuje do wszystkich odcieni karnacji i nie musisz martwić się, jak kolor będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni.

Puder brązujący – jego celem jest wymodelowanie owalu twarzy i nadanie jej lekko opalonego looku, więc jego zastosowanie różni się od typowych pudrów służących do utrwalenia i wykończenia makijażu. Możesz go też użyć do konturowania twarzy.

 

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }

Kiedy stosujemy puder do twarzy?

 • Podstawowym zastosowaniem pudru do twarzy jest wykończenie i utrwalenie makijażu.
 • Puder do twarzy nakładaj zawsze po aplikacji podkładu, jako ostatni krok makijażu.
 • Jeśli stosujesz puder o właściwościach podkładu, nałóż go po aplikacji kremu (najlepiej chwilę odczekać, aby krem dobrze się wchłonął w skórę).
 • Puder, zwłaszcza w kompakcie, jest idealnym sposobem na poprawienie makijażu w ciągu dnia, gdy twoja skóra wymaga odświeżenia lub zmatowienia.
 • Trik makijażystów to wykorzystanie pudru sypkiego do utrwalenia i zmatowienia czerwonej szminki na ustach!
 • Możesz też oprószyć nim skórę pod oczami, gdy malujesz powieki na ciemny kolor – osypujące się podczas aplikacji cienie osiądą na pudrze, a nie na skórze i potem bez trudu będziesz je mogła zmieść ze skóry, aby nie powstały czarne smugi pod oczami.
 •  

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }

Jak dobrać puder do koloru skóry?

Wybierając puder czy podkład trzymaj się przede wszystkim podstawowej zasady mówiącej, że tonacja kosmetyku powinna odpowiadać tonacji skóry. Jeśli twoja karnacja ma żółtą tonację, szukaj takich pigmentów także w pudrze. Kolor zbyt jasny daje efekt maski, a zbyt ciemny – postarza. Za bardzo żółty sprawia, że skóra wydaje się ziemista, a za bardzo różowy lub niebieskawy – podkreśla rumień i naczynka. Puder musi być idealnie dopasowany kolorystycznie, jeśli chcesz wyglądać świeżo i naturalnie oraz uniknąć efektu maski!

Często na pudrach znajdziesz oznaczenia tonacji: N – neutralna (neutral), C – zimna (cold) i W – ciepła (warm), które są bardzo pomocne, pod warunkiem że potrafisz dobrze określić podtony swojej karnacji – pozostaje wtedy jeszcze dobrać puder pod kątem odcienia (stopnia jego nasycenia).

Kolory są zwykle określane sugestywnymi nazwami, które podpowiadają, o jaką tonację chodzi, np.:

 • vanilla, peach, gold, warm – ciepła tonacja,
 • rose, sand, ivory, porcelain, beige – chłodna tonacja,
 • nude, neutral, ale też w połączeniach ciepło-zimnych, np. rose vanilla – neutralna tonacja.

Jak najszybciej wybrać idealny kolor pudru? Najlepiej wykonać tzw. test paseczkowy – nałóż 3 odcienie pudru, które wydają ci się najbardziej odpowiednie, na linię żuchwy. Ten, który dosłownie „zniknie”, jest tym najwłaściwszym. Ważne, aby robić to w świetle dziennym (oświetlenie w wielu drogeriach imituje warunki naturalne), na czystą skórę (bez nałożonego wcześniej podkładu, który może zmieniać naturalny odcień skóry, jeśli został źle dobrany). Nie powinno się testować koloru pudru na grzbiecie dłoni bądź nadgarstku. Dlaczego? To proste! Skóra ma w tym miejscu inny odcień!

Jak rozpoznać tonację swojej skóry?

 • Tonacja ciepła: skóra w odcieniu złocistym, miodowym, brzoskwiniowym (z przewagą żółtego pigmentu).
 • Tonacja chłodna: skóra skłonna do zaczerwienienia, z przewagą różowych lub niebieskich pigmentów,
 • Tonacja neutralna: łączy cechy tonacji ciepłej i chłodnej, zwykle ma odcień idealnego beżu.

 

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }

Jak nakładać puder na twarzy?

Wszystko zależy od tego, jaką formułę pudru do twarzy wybierasz.

Wybór aplikatora:

Puder w kamieniu – najlepiej nakładać gąbeczką (często dołączoną do pudru) lub pędzlem.

Puder sypki – możesz użyć puszka, a jeszcze lepiej pędzla do pudru o długim włosiu. Jeśli stosujesz puder mineralny, wybierz specjalny pędzel do jego aplikacji, o bardziej zwartym włosiu, tzw. kabuki.

Aplikacja:

Wykończenie makijażu – nabierz puder pędzlem, delikatnie otrzep jego nadmiar o dłoń lub brzeg pudełeczka, aby nie osypywał się podczas aplikacji, a następnie omieć nim ruchem kolistym całą twarz, szczególną uwagę zwracając na strefę T, która najszybciej i najmocniej się przetłuszcza. Jak nakładać puder sypki puszkiem? W podobny sposób, ruchem omiatającym (bez pocierania twarzy).

Mocniejsze krycie – jeśli stosujesz podkład w pudrze lub puder kryjący, lepiej zastosować metodę tzw. stemplowania, tj. pędzlem nabierasz odrobinę pudru i mocno dociskasz go do skóry raz przy razie. W taki sam sposób można stosować gąbeczkę do makijażu. Dzięki temu łatwo kontrolujesz ilość pudru i stopień krycia. Dokładnie nałóż puder na całą twarz, zwróć uwagę na okolice skrzydełek nosa i oczu. Bardzo ważne jest równomierne rozprowadzenie pudru.

 

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }

Jak zrobić poprawki makijażu w ciągu dnia?

Do poprawek makijażu warto zawsze mieć przy sobie puder w kamieniu. Ważna zasada: nie dokładaj kolejnych warstw pudru bezpośrednio na „stare”. Jeśli skóra się błyszczy i wymaga ponownego zmatowienia, najpierw zbierz nadmiar sebum za pomocą bibułki matującej bądź chusteczki higienicznej – nadmiar pudru może się wałkować. Jeśli wcześniej osuszysz skórę, zwykle wystarczy tylko omieść delikatnie strefę T, aby przywrócić skórze świeżość, matowy wygląd i jedwabistą gładkość.

 

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }

Jak dbać o akcesoria do aplikacji pudru?

Puszek, pędzel, gąbeczka – wszystkie akcesoria do aplikacji pudru są siedliskiem bakterii, dlatego powinnaś dbać o ich higienę. Zanieczyszczone mogą podrażniać skórę, a nawet nasilać zmiany zapalne. Najlepiej więc myć je po każdym użyciu, a na pewno nie rzadziej niż raz na kilka dni. Wystarczy do tego woda ze zwykłym mydłem, świetnie sprawdza się też specjalne mydło do akcesoriów do makijażu (np. w kostce), które szybko rozpuszcza zabrudzenia, usuwa sebum, łatwo się wypłukuje. Możesz też stosować specjalne spreje do oczyszczania pędzli i gąbeczek. Rób to jak najczęściej!

 

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }

Jak utrwalić makijaż w poprawny sposób?

Aby puder dobrze spełnił swoją funkcję i ładnie wyglądał na twarzy, powinnaś wcześniej odpowiednio przygotować do tego skórę.

Skóra powinna być oczyszczona i nawilżona – na suchej puder zacznie się rolować bądź „ważyć”, co będzie od razu widoczne w postaci odstających suchych skórek.

Aby utrzymać idealną gładkość skóry, warto regularnie wykonywać peeling, np. raz w tygodniu. Dzięki temu przypudrowana skóra będzie ładniej wyglądać, zwiększy się też trwałość makijażu.

Możesz użyć bazy pod makijaż przedłużającej trwałość podkładu i pudru. Są też specjalne mgiełki utrwalające, stosowane na makijaż.

Jeśli stosujesz podkład w pudrze, najpierw nałóż krem nawilżający skórę, następnie odczekaj kilka minut, aby dobrze się w nią wchłonął i dopiero wtedy przypudruj twarz.

Zależy ci na pokryciu niedoskonałości? Najlepszy efekt da nakładanie pudru sypkiego poprzez „stemplowanie”, czyli dociskanie go do skóry. Zrób to pędzlem lub gąbeczką.

Pamiętaj, że ilość pudru nie ma nic wspólnego z trwałością make-upu, wręcz przeciwnie – jeśli przesadzisz, makijaż zacznie „spływać”, zwłaszcza w upalny bądź wilgotny dzień.

Puder do twarzy możesz też wykorzystać jako bazę pod szminkę lub cienie do powiek – dzięki temu będą się lepiej trzymać!

Możesz też sięgnąć po puder w formule wodoodpornej, opornej na ścieranie i pot, aby mieć pewność, że efekt pięknie wykończonej, aksamitnej skóry utrzyma się przez wiele godzin.

 

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }

Puder do twarzy – błędy popełniane podczas aplikacji

Zbyt gruba warstwa pudru. Dobry puder do twarzy zapewnia idealne, matowe wykończenie po aplikacji cienkiej warstwy – im więcej go dołożysz, tym większe ryzyko jego rolowania i powstania nieestetycznego efektu na twarzy.

Zły dobór koloru. Zbyt żółty puder odbiera skórze świeżość, sprawia, że cera wygląda na zmęczoną, a chłodny, niebiesko-różowy może podkreślić defekty cery naczynkowej i rumień.

Przypudrowanie tylko twarzy. Jeśli nie nałożysz go na szyję i ewentualnie dekolt (jeśli go odsłaniasz), mogą się odcinać kolorystycznie od twarzy. To samo dotyczy podkładu!

Zbyt jasny odcień. To częsty błąd, który powoduje, że skóra wygląda na siną, chorą, zmęczoną. Ponadto jasny odcień podkreśla wszystkie zaczerwienienia i zasinienia.

Osypujący się puder. Taki efekt pojawi się, jeśli nałożysz zbyt grubą warstwę kosmetyku. Pamiętaj, że nadmiar zawsze można zdjąć za pomocą pędzla.

Dokładanie kolejnych warstw pudru w ciągu dnia. W pewnym momencie spowoduje to „zważenie się” pudru i powstanie nierówności. Zawsze wcześniej użyj bibułek matujących bądź chusteczki higienicznej.

Zmiana odcienia na skórze tłustej. Pod wpływem sebum odcień pudru może stawać się bardziej żółty, warto to uwzględnić przy wyborze jego koloru.

Osadzanie się pudru w zmarszczkach. Dotyczy to zwłaszcza okolicy oczu i skóry wokół ust (tzw. zmarszczek palacza). Zbyt duża ilość pudru podkreśli ich widoczność.

Aplikacja pudru na wilgotną skórę. Jeśli nałożysz go zbyt szybko na fluid lub krem, pozbija się i stworzy na skórze widoczne plamy i nierówności.

 
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }

Puder do twarzy z oferty marki L'Oréal Paris

W ofercie L'Oréal Paris znajdziesz rewelacyjne pudry spełniające wymagania każdego rodzaju skóry!

 
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" }
jak nakładać puder do twarzy?

Puder True Match – ten kompaktowy puder to nasz prawdziwy bestseller, dostępny w ulepszonej formule, która sprawia, że idealnie dopasowuje się do odcienia skóry, wygładza ją i nadaje jej promienny blask. Skóra staje się jedwabiście gładka i ma naturalne matowe wykończenie. Zawiera 98% naturalnych składników i mineralne pigmenty, a także kwas hialuronowy, który nawilża skórę.

jak nakładać puder do twarzy?

Infaillible 24h Fresh Wear – podkład w pudrze! Zawiera ultralekkie pigmenty, które doskonale przylegają do skóry zapewniając jej matowe wykończenie na wiele godzin. Puder kryje jak płynny podkład dając nieskazitelny efekt na twarzy za jednym pociągnięciem. Łatwo się rozprowadza, jest wodoodporny i odporny na ścieranie i pot.

jak nakładać puder do twarzy?

Infaillible Setting Loose Powder – puder sypki matujący w transparentnym kolorze, który pasuje do każdego odcienia skóry. Dzięki dodatkowi niebieskich pigmentów rozprasza światło, co pozwala ładnie rozświetlić skórę, a makijaż wygląda świeżo i naturalnie.

Podsumowanie

Dobry puder jest niezbędnym elementem makijażu, jeśli zależy ci na pięknym i trwałym wykończeniu skóry. Ma właściwości matujące, hamuje wydzielanie sebum, nadaje aksamitną gładkość, może nawilżać, rozświetlać cerę, a nawet działać przeciwstarzeniowo. Pudry mocno kryjące pozwalają też wyrównać koloryt skóry czy zamaskować niedoskonałości.

Do wyboru masz wiele różnych rodzajów pudrów: puder sypki, w kamieniu, mineralny. Coraz większą popularnością cieszą się też podkłady w pudrze, które pełnią funkcję 2 w 1 i pozwalają zrezygnować ze stosowania fluidu.

Najważniejsze, aby odpowiednio dobrać odcień pudru do koloru cery. Dzięki temu skóra będzie wyglądać świeżo i naturalnie, unikniesz też efektu maski. Jeśli masz problem z wybraniem idealnego koloru, możesz sięgnąć po pudry transparentne, które pasują do każdej karnacji. Zwykle mają postać pudru sypkiego, który najłatwiej i najszybciej nałożysz pędzlem.

Puder jest też niezbędny do poprawek makijażu w ciągu dnia. Do tego najwygodniejszy będzie puder w kompakcie. Gdy skóra zaczyna się błyszczeć, zdejmij najpierw „stary” puder za pomocą bibułek matujących lub chusteczki higienicznej, i dopiero wtedy dołóż jego kolejną warstwę. Dzięki temu makijaż będzie jak nowy!

 
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz" } { "@context": "http://schema.org", "@type": "Thing", "subjectOf": { "@type": "ItemList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "url" : "https://www.lorealparis.pl/rozjasnianie-wlosow-w-domowych-warunkach", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"rozjasnianie-wlosow-w-domowych-warunkach", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/loreal-paris-bmag-article-can-you-dye-your-hair-while-pregnant-d.jpg?rev=a97f817cf8a641ab9c10f7407612a86b", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2022-08-08T08:47:42+00:00", "dateModified": "2022-08-08T08:48:07+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"" } }, { "@type":"ListItem", "position": 2, "url" : "https://www.lorealparis.pl/jakie-kosmetyki-do-wlosow-powinny-wchodzic-w-sklad-rutyny-pielegnacyjnej", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"Jakie kosmetyki do wlosow powinny wchodzic w sklad rutyny pielegnacyjnej", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/jakie-kosmetyki-do-wosw-powinny-wchodzi-w-skad-rutyny-pielgnacyjnej.jpg?rev=46dbdd8fdd034a79a5c688e6ddb49fe8", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2022-08-08T08:18:17+00:00", "dateModified": "2023-07-11T10:28:04+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"Żeby pielęgnacja włosów przyniosła efekty, powinna być wieloetapowa i oczywiście dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Warto porzucić przeświadczenie, że wystarczy pierwszy lepszy szampon oraz odżywka, żeby utrzymać kosmyki w doskonałej kondycji. Jeśli chcemy rozpocząć świadomą pielęgnację włosów, która sprawi, że będą one rosły zdrowe i piękne, dobrze wiedzieć, jakich produktów nie powinno zabraknąć na półce w łazience. Które kosmetyki do włosów są absolutnie obowiązkowe, a które pozostają jedynie dodatkami zależnymi od preferencji?" } }, { "@type":"ListItem", "position": 3, "url" : "https://www.lorealparis.pl/wypadanie-wlosow", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"Wypadanie-wlosow", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/loreal-paris-article-how-much-hair-do-you-lose-in-a-day-d.jpg?rev=aa91425a6ae5494391da92ccb95b6bf9", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2022-08-08T08:54:22+00:00", "dateModified": "2022-08-08T08:54:45+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"Nadmierne wypadanie włosów jest przypadłością dotyczącą dużej części społeczeństwa. Wypadające włosy są problemem zarówno z punktu widzenia estetycznego, jak i zdrowotnego. Co należy robić, gdy zauważymy u siebie nadmierną utratę włosów? Z jakich metod zapobiegających wypadaniu włosów warto skorzystać?" } }, { "@type":"ListItem", "position": 4, "url" : "https://www.lorealparis.pl/zniszczone-cienkie-wlosy-wskazowki-jak-poprawic-ich-wyglad", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"Zniszczone cienkie wlosy wskazowki jak poprawic ich wyglad", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/lop-bmag-article-how-to-take-care-of-brittle-hair-d.jpg?rev=b8fe85358d1a4cb9b6764cac609ec232", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2022-09-19T10:27:25+00:00", "dateModified": "2022-09-19T10:27:35+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"Włosy to wizytówka wielu z nas. Zależy nam na tym, aby były zdrowe, lśniące, gładkie w dotyku i przykuwały spojrzenia innych osób. Niestety bardzo często, nawet nieświadomie, narażamy je na uszkodzenia, które powodują, że nasze włosy stają się cienkie, matowe, pozbawione blasku i źle się układają. Przyczyn takiego stanu włosów może być wiele, gdyż wpływ na ich wygląd, jak i kondycję mają zarówno stosowane przez nas kosmetyki oraz zabiegi stylizujące, jak i nasz stan zdrowia. Poznaj przyczyny zniszczonych oraz cienkich włosów i dowiedz się, jak skutecznie poprawić ich wygląd" } }, { "@type":"ListItem", "position": 5, "url" : "https://www.lorealparis.pl/farbowanie-wlosow-w-domu", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"farbowanie-wlosow-w-domu", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/farbowanie-wosw-w-domu--jak-przeprowadzi-udan-koloryzacj.jpg?rev=e7d8b72d38ac4b22826639d04797d23c", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2022-08-08T07:56:51+00:00", "dateModified": "2022-08-08T07:57:27+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"" } }, { "@type":"ListItem", "position": 6, "url" : "https://www.lorealparis.pl/rytual-na-piekne-wlosy", "item":{ "@type": "Article", "mainEntityOfPage":{ "@type":"WebPage" }, "headline":"Rytual-na-piekne-wlosy", "image":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/pl/articles/new-articles/rytua-na-pikne-wosy--jak-odpowiednio-zadba-o-kondycj-swojej-fryzury_.jpg?rev=8c3597fd452742cd9b8e1465162c6989", "height":900, "width":2000 }, "datePublished": "2022-08-08T08:40:27+00:00", "dateModified": "2022-08-08T08:40:45+00:00", "author": { "@type": "Brand", "name": "L'Oréal Paris" }, "publisher":{ "@type":"Organization", "name":"L'Oréal Paris", "logo":{ "@type":"ImageObject", "url":"https://www.lorealparis.pl/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/shared/baseline/navigationext/loreal-paris-black-logo.svg?rev=7486a7176ed94d8b8e85503d113921fb", "width":189, "height":60 } }, "description":"Długie i gęste włosy to coś, o czym marzy niejedna kobieta. Niestety nie każdy został hojnie obdarowany przez naturę. Na szczęście istnieje wiele trików, które mogą okazać się pomocne w codziennej pielęgnacji kosmyków, by były piękne i zdrowe. O czym warto pamiętać?" } } ] } }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Home" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.pl/magazyn-kosmetyczny", "name": "Magazyn kosmetyczny" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.pl/jak-nakladac-puder-aby-utrwalic-makijaz", "name": "Jak nakladac puder aby utrwalic makijaz" } } ] }