Algi w kosmetyce? Droga do pięknej skóry jest wybrukowana wodorostami

Właściwości i zastosowanie alg w kosmetyce

Można nie znosić pływania w wodorostach, ale działają cuda na naszej skórze!


Algi to rośliny wodne, które można spotkać w morzach, oceanach, jeziorach, rzekach, a nawet akwariach. Osiągają wielkość od kilku milimetrów do kilku metrów. Gromadzą niemal wszystkie pierwiastki, dlatego znalazły zastosowanie w produkcji kosmetyków. Dzięki swoim właściwościom algi są wykorzystywane w kosmetyce na różne sposoby.

Zaciekawiona? Algi, ulubiony składnik do pielęgnacji skóry, szturmem podbija brytyjskie łazienki!

WSKAZÓWKA
1

Algi, najlepszy przyjaciel skóry

Korzyści płynące z alg są znane od wielu lat, a chińska medycyna często z nich korzysta. Aminokwasy, sole mineralne, mikroelementy, witaminy... Algi rewitalizują i uelastyczniają skórę oraz chronią naszą skórę przed oznakami starzenia. Produkty do pielęgnacji skóry (maski, peelingi, mydła) zawierają krasnorosty do nawilżania i składników mineralnych, brunatnice łagodzące podrażnienia i zmiękczające skórę oraz zielone algi do odżywiania i napełnienia skóry magnezem. Aktywne składniki alg delikatnie stymulują komórki skóry i przyspieszają odnowę komórkową, zapewniając świeży wygląd.
WSKAZÓWKA
2

Korzyści z alg

Każdy rodzaj alg ma swoje właściwości, może leczyć określone strefy, radzić sobie ze wszystkimi rodzajami skóry i zaspokajać wszystkie potrzeby: odżywiać nasz naskórek, chronić lub łagodzić podrażnioną skórę i spowalniać oznaki starzenia. Algi wykorzystują właściwości wody, dzięki czemu idealnie nadają się do kremów do ciała i twarzy. Pełne antyoksydantów, te rośliny o przeciwstarzeniowych właściwościach utrzymują elastyczność skóry i zapobiegają zmarszczkom. Zawarte w nich enzymy, kwasy tłuszczowe, aminokwasy i witaminy zapewniają przyjazny dla skóry koktajl pełen korzyści.
WSKAZÓWKA
3

Więcej informacji o krasnorostach

Algi mają wiele właściwości. Irlandzki mech słynie ze swoich właściwości zmiękczających i stanowi antyoksydant, dzięki wysokiemu stężeniu białek, witamin A i B1, żelaza, sodu, magnezu i wapnia. Znany również jako „Chrząstnica kędzierzawa”, można go znaleźć na wybrzeżu Atlantyku, daje skórze zastrzyk minerałów i tonizuje: nawilża komórki i dodaje skórze elastyczności. Ulubiona maseczka na twarz jest w stanie głęboko leczyć skórę.