L’ORÉAL FOR THE FUTURE Nasze zobowiązanie: zredukowanie generowanej przez nas emisji CO2 o połowę do 2030 roku

Jako marka numer jeden na świecie, mamy pewne zobowiązania: musimy stawić czoła wyzwaniom współczesnego świata. Z tego powodu, marka L'Oréal Paris podjęła się ambitnej misji: zredukowania generowanej przez nas emisji CO2 o połowę w przeliczeniu na każdy produkt do 2030 roku. Przeznaczyliśmy również 10 milionów euro na projekty środowiskowe, z których korzyści, jako pierwsze, będą czerpać kobiety z różnych zakątków świata. Urzeczywistnienie naszych zobowiązań wymaga pełnego zaangażowania we wszystkich płaszczyznach działalności.

Icons With Texts

Naturalne składniki to podstawa

L'Oréal Paris stawia na odnawialne, naturalne i zrównoważone surowce.
Wykorzystujemy ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie zrównoważonych rozwiązań, zielonej chemii i biotechnologii, aby dostarczyć nowy model badań i innowacji, który nazywamy „zieloną nauką”. W 2020 roku aż 11.538 osób skorzystało z programów zrównoważonego zaopatrzenia w surowce. Do 2030 roku, 100% naszych surowców odnawialnych i mineralnych będzie pozyskiwane w sposób zrównoważony, a 95% naszych składników będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych lub z bogatych źródeł mineralnych.
Zielona nauka pozwala nam tworzyć alternatywy dla surowców petrochemicznych i odkrywać nowe korzyści płynące z kosmetyków, nie tracąc przy tym na ich jakości czy bezpieczeństwie.

Ingredients

Do 2030 roku, 100% naszych bioskładników będzie pozyskiwane w sposób zrównoważony

Do 2025 roku, 100% naszych plastikowych opakowań będzie nadawać się do recyklingu, ponownego wykorzystania lub kompostowania

Znacząco zwiększamy udział surowców pochodzących z lub nadających się do recyklingu. Butelki z linii Elvive są wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Propagujemy odpowiedzialne działania. We współpracy z naszym partnerem, Paboco, udało nam się opracować nadającą się do recyklingu butelkę wykonaną z włókien drzewnych pozyskiwanych w sposób zrównoważony. W tym samym czasie, zmniejszyliśmy wagę opakowań, wprowadziliśmy rozwiązania umożliwiające ich ponowne napełnianie i opracowaliśmy proces produkcji, który zużywa mniej energii i jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Packaging

Do 2030 roku, 100% naszych opakowań będzie bardziej ekologiczne:
100% naszych szklanych słoiczków będzie lżejsze, a do ich produkcji będziemy wykorzystywać szkło pochodzące z recyklingu; 
100% naszych tekturowych kartoników będzie pozyskiwane z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

Odkryj tutaj nasze produkty, które już czerpią korzyści z zielonych opakowań.

 

Nasz proces recyklingu

Z Roseline Boccovi – Inżynierem ds. rozwoju

97% biodegradowalność naszych masek i odżywek nowej generacji

Aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, zwiększamy biodegradowalność naszych formuł i redukujemy nasz ślad wodny. Pośród produktów wprowadzonych na rynek w 2019 roku, maska wzmacniająca Elvive Full Resist Power Mask jest już w 97% biodegradowalna, a pianka do golenia Men Expert Shaving Barber Club w 94%. 
A to jeszcze nie koniec. Połowa śladu węglowego marki jest związania z wykorzystaniem wody oraz jej podgrzewaniem przy spłukiwaniu produktów. Aby odnieść się do kwestii odpowiedzialnego zużycia wody w fazie użytkowania i pomóc zredukować czas kąpieli, opracowaliśmy formuły, które przy spłukiwaniu wymagają mniejszej ilości wody (np. szampon More than Shampoo), a także nowe rutyny pielęgnacyjne składające się z mniejszej liczby kroków przy spłukiwaniu (produkty 2w1 lub zabiegi pielęgnacyjne na włosy bez spłukiwania, np. z serii Dream Lengths).

Odkryj tutaj nasze produkty, które już czerpią korzyści ze zoptymalizowanej biodegradowalności.

Nasza bezwodna technologia

Z Elisabeth Bouhadaną – Dyrektor ds. naukowych

Wpływ naszych formuł na środowisko

Z Ericem Bonem – Kierownikiem ds. międzynarodowych zrównoważonych innowacji

 

11 fabryk i 10 centrów dystrybucji neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku

Produkcja na ogromną skalę wymaga ponownego przeanalizowania stosowanych procesów, aby zachować czystszą, bardziej zieloną planetę. W latach 2005-2020 nasze fabryki i centra dystrybucji zredukowały emisję CO2 o 82%, zużycie wody o 44% oraz ilość wytwarzanych odpadów o 35%. Propagujemy inicjatywy redukujące emisję dwutlenku węgla w naszych procesach produkcji bardziej niż kiedykolwiek. Dziś linia Elvive jest produkowana w fabryce neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, która wykorzystuje 100% energii odnawialnej. Fabryka ta funkcjonuje dzięki recyklingowi odpadów pochodzących z rodzimych lasów.

Odkryj tutaj nasze produkty, które już są wytwarzane w fabrykach neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.

Jak produkujemy w sposób zrównoważony

Z Jean-Michelem Pille – Kierownikiem ds. ochrony środowiska

100%
Do 2025 roku, wszystkie nasze fabryki będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, podnosząc efektywność energetyczną i wykorzystując 100% energii odnawialnej.

Wspieranie kobiet na całym świecie

Jako że kobiety są głównymi ofiarami zmian klimatu, L'Oréal Paris zainwestuje 10 milionów euro w cykl 6 projektów redukujących emisję dwutlenku węgla, z których korzyści będą czerpać kobiety z różnych zakątków świata. Oprócz wsparcia finansowego, L’Oréal Paris opracuje szczegółowe programy, dzięki którym wzrośnie zaangażowanie kobiet w kierownictwo nad tymi projektami. Na przykład w Hondurasie, gdzie rdzenni mieszkańcy chronią namorzyny, marka L'Oréal wesprze projekt zarządzany przez kobiety. Otrzymają one wsparcie w postaci szkoleń z zakresu zarządzania, niezależności finansowej i zdrowia.

Stojąc w obliczu zmian klimatu, musimy działać skutecznie i w sposób innowacyjny. L'Oréal Paris stara się sprostać tym nowym wyzwaniom w 100%. Ponieważ jesteśmy tego warte.