Oto wszystko, co musisz wiedzieć o peelingach do twarzy

Odrobina peelingu to najszybszy i najłatwiejszy sposób na uzyskanie gładkiej, czystej, świetlistej skóry - pod warunkiem, że zrobisz to dobrze. Oto najważniejsze informacje.

WSKAZÓWKA
1

Dlaczego peeling?

Regularne złuszczanie jest kluczem do rozjaśnienia cery i poprawienia struktury skóry, dzięki czemu światło może odbijać się od powierzchni. Kiedy gromadzą się martwe komórki, skóra staje się szara i ziemista. Usuwając martwe komórki, pozbędziesz się również zanieczyszczeń i substancji szkodliwych takich jak tytoń, sebum i pozostałości makijażu. Ponadto, peeling poprawia krążenie skóry, natychmiast ją rozjaśniając i przyczyniając się do zwiększenia wchłaniania składników aktywnych w produktach stosowanych po peelingu.
WSKAZÓWKA
2

Jak wybrać odpowiedni peeling

Jeśli masz normalną skórę, która nie jest zbyt tłusta ani zbyt sucha, wybierz klasyczny peeling do twarzy zawierający naturalne lub syntetyczne ziarna i złuszczający skórę. Nakładaj delikatnie, okrężnymi ruchami, aby uniknąć uszkodzeń i omijaj delikatną skórę wokół oczu. Jeśli Twoja skóra jest uczulona lub ma skłonność do nadprodukcji sebum, wybierz peeling enzymatyczny ze środkami złuszczającymi, które rozerwą wszelkie wiązania połączone z martwymi komórkami skóry, umożliwiając ich zmycie. Czasami znajdują się w maskach, co ułatwia życie; po prostu nałóż maskę, pozwól chemicznym składnikom złuszczającym zadziałać i zmyj ją. Jeśli martwisz się o zmarszczki lub chcesz jak najdelikatniejszego złuszczania, wypróbuj po oczyszczeniu skóry lotion zawierający kwasy owocowe, aby usunąć martwe komórki skóry, a także zwiększyć produkcję kolagenu.
WSKAZÓWKA
3

Jak stosować peeling?

W przypadku ręcznego złuszczania, najważniejsza jest delikatność. Włóż odrobinę produktu w dłoń i nałóż na wilgotną twarz małymi ruchami okrężnymi, aby nie podrażniać skóry. Pracuj od środka twarzy na zewnątrz, koncentrując większość produktu na strefie T. Zastosuj również peeling na szyi. Usuń letnią wodą za pomocą flaneli lub wacika. Następnie pamiętaj o nawilżeniu, aby wzmocnić barierę skóry i uzupełnić jej składniki. Stosuj raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od reakcji skóry (jeśli zaczerwieni się i pogorszy, rozważ raczej peeling chemiczny).