• Ogólne

 • Czy produkty L'Oreal testowane są na zwierzętach?

  Od 1989 roku L'OREAL PARIS nie prowadzi laboratoryjnych badań na zwierzętach mających na celu ocenę działania produktu kosmetycznego.

  Jeśli chodzi o składniki chemiczne to rozporządzenia europejskie oraz różne zarządzenia krajowe wymagają od dostawców tych składników przeprowadzenia testów niezbędnych do zagwarantowania ich nieszkodliwości i bezpieczeństwa.

  L'OREAL PARIS od ponad 20 lat rozwija swoje starania mające na celu znalezienie, opracowanie i zatwierdzenie metod alternatywnych do testów laboratoryjnych na zwierzętach.

  W najbliższych latach, poza uzyskanym już postępem, badania przemysłowe i uniwersyteckie stanowić będą znaczne wyzwanie: rozwinięcie i zatwierdzenie przez odpowiednie organy nowych metod alternatywnych dla analizy składników chemicznych w dziedzinie toksykologii, w której metody te do tej pory nie zostały opracowane.

  L'OREAL PARIS wspiera starania eliminacji testów laboratoryjnych na zwierzętach. Nasza grupa jest członkiem partnerstwa europejskiego ds. opracowania alternatywnych metod, jakie powołała Komisja Europejska w listopadzie 2005 roku. Dołożymy wszelkich starań, na ile to możliwe, aby promować ten program wśród podmiotów przemysłowych.

  Najnowszy nabytek spółki w dziedzinie inżynierii tkankowej, Skin Ethic, jest dowodem na stałe poszukiwanie rozwiązania oraz potwierdza pozycję lidera naszej grupy - L’Oréal - w dziedzinie badań nad metodami alternatywnymi.

  Aby uzyskać więcej informacji, przejdź na stronę: www.invitroskin.fr

 • W jaki sposób można otrzymac listę składników produktu?

  Całkowity skład podany jest na każdym produkcie.

  Unia Europejska wymaga od przemysłu kosmetycznego umieszczania na każdym produkcie pełnego składu w celu zagwarantowania konsumentom jak największej przejrzystości.

  Harmonizacja nazw składników na poziomie europejskim opiera się na nazewnictwie INCI (International Nomenclature of Cosmétic Ingrédients).

  Składniki określane są za pomocą nazewnictwa „INCI” (International Nomenclature of Cosmétic Ingrédients). W każdym kraju stosowane są te same nazwy składników, dokładnie takie jakie umieszczone zostały na opakowaniach naszych produktów.

  Aby uzyskać więcej informacji, należy zadzwonić do konsultanta L'OREAL PARIS : 0 801 10 55 01 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 17.00 (poza dniami świątecznymi) - (koszt połączenia lokalnego).

 • Czy Wasze opakowania można poddać recyclingowi?

  L'OREAL PARIS od zawsze starał się upraszczać opakowania produktów kosmetycznych biorąc przede wszystkim pod uwagę bezpieczeństwo konsumentów.

  Uważamy bowiem, iż opakowanie produktu posiada ważną funkcję. Nasze produkty, które wchodzą w kontakt z zewnętrzną warstwą skóry ciała, powinny posiadać opakowania zapewniające ochronę i nieszkodliwość w kwestii mikrobiologii i alergii.

  W ostatnich latach podjeliśmy pewne działania, takie jak na przykład zastąpienie PCW (polichlorek winylu) innymi materiałami, które umożliwiają przechowywanie formuł w warunkach zadowalających, ponieważ usunięcie PCW było dość problematyczne.

  Przeprowadzenie takich działań w kwestii ochrony środowiska stało się możliwe dzięki wprowadzeniu wielu rozwiązań technicznych mających na celu zmniejszenie wpływu produktów na środowisko naturalne.

  Należy również wziąć pod uwagę to, że opakowania szklane nie spełniają wymagań bezpieczeństwa dla konsumentów. Nasze produkty są bowiem stosowane w łazience, używają je również dzieci.

  Jeśli produkty te spadną lub ulegną potłuczeniu, może powstać ryzyko skaleczenia ; opakowania plastikowe nie stanowią takiego typu zagrożenia.

  Ponadto, opakowania plastikowe nadają się do spalenia. Dzięki filtrom oczyszczającym spaliny, spalanie opakowań plastikowych nie stwarza zagrożenia dla atmosfery.

  Warto również zauważyć, iż opakowania plastikowe wymagają mniejszego zużycia energii podczas transportu niż opakowania szklane. Są więc mniej szkodliwe dla środowiska ponieważ ich waga jest niższa podczas transportu, zatem wymagają zużycia mniejszej ilości energii.

 • Jaka jest data przydatności tego produktu?

  Wszystkie nasze produkty poddawane są bardzo szczegółowym testom, aby zapewnić ich absolutne bezpieczeństwo stosowania na każdym etapie ich przebywania na rynku.

  Zgodnie z wymaganiami Ustawy o kosmetykach z dnia 30 marca 2001 (z późniejszymi zmianami) i Dyrektywy 76/768/EEC (Dyrektywa Kosmetyczna), regulującymi obrót produktami kosmetycznymi odpowiednio na rynku polskim i Unii Europejskiej, termin minimalnej trwałości wymagany jest dla produktów o trwałości poniżej 30 miesięcy.

  Trwałość wszystkich kosmetyków L’Oréal Paris przekracza okres 30 miesięcy. Dla takich produktów obowiązujące przepisy prawa przewidują oznakowanie numerem partii/ serii, oraz tzw: czasem po otwarciu, umieszczonym na opakowaniu produktu w postaci znaku graficznego otwartego słoika.

  Symbol ten określa czas, w jakim produkt może być bezpiecznie używany przez konsumenta, bez stwarzania zagrożenia dla jego zdrowia i liczony jest od momentu pierwszego użycia produktu. Okres ten, wyrażony w liczbie miesięcy lub lat, jest określany przez producenta przy uwzględnieniu zarówno wszystkich cech formuły produktu jak i chroniącego ją opakowania, a także sposobu i przyzwyczajeń konsumentów w zakresie jego stosowania. Po upływie tego czasu rekomendowane jest zaprzestanie użytkowania produktu.

 • Pielęgnacja skóry

 • Co oznacza PH?

  Skrót od "potentiel hydrogène" (wykładnik stężenia jonów wodorowych w roztworze, określający jego odczyn). Jeśli pH wynosi poniżej 7 wskazuje na odczyn kwaśny, jeśli jest równe 7 na odczyn obojętny, powyżej 7 na odczyn zasadowy.

  pH naszej skóry jest kwaśne, ponieważ wynosi między 5 a 6.

  Utrzymanie fizjologicznego pH skóry jest niezbędne w celu uniknięcia rozmnażania się czynników chorobotwórczych, a nadmiar lub brak higieny może zaburzać tę równowagę skórną.

 • Co to jest naskórek?

  Naskórek stanowi strukturę skóry i zapewnia działanie ochronne. Jego zadaniem jest wytwarzanie warstwy rogowej, widocznej dla nas gołym okiem, która stanowi jedynie nieznaczną część naskórka.

 • Co to jest powłoka hydrolipidowa?

  Powłoka hydrolipidowa składa się z mieszanki potu i sebum. Ponieważ jest ona delikatnie kwaskowata, posiada wszystkie właściwości unimożliwiające bakteriom, które nie występują na skórze, do rozwijania się, zachowuje również nawilżenie skóry. Bierze zatem udział w utrzymaniu wody w warstwie rogowej naskórka. Odgrywa kluczową rolę i nie należy jej naruszać.

 • Co to jest skóra właściwa?

  Skóra właściwa to tkanka podporowa skóry. Składa się w 70% z wody, włókien elastyny, koleganu i GAG-ów. W przeciwieństwie do naskórka, jest unaczyniona i zapewnia mu składniki odżywcze.

  Odgrywa również kluczową rolę w termoregulacji i gojeniu.

 • Co to jest tkanka podskórna?

  Tkanka podskórna jest najgłębiej położoną warstwą skóry. Odgrywa rolę magazynu energii. Jest zbudowana z komórek wyspecjalizowanych w gromadzeniu i magazynowaniu tłuszczów, adipocytów.

  Bierze udział, w sposób pasywny, w termoregulacji ponieważ tłuszcz jest materiałem izolacyjnym.

 • Co to są zmarszczki?

  Zmarszczki to silne wgłębienia struktury skórnej.

  W większości odpowiadają one fałdom związanym z mimiką twarzy i pogłębiają się z wiekiem. Inne występujące miejscowo zmarszczki (kurze łapki, podbródek) zostają uwydatnione pod wpływem ekspozycji na działanie słońca, stanowią również kliniczne oznaki fotostarzenia.

 • Co trzeba robić, aby jak najdłużej zachować piękną skórę?

  Skórę pielęgnować należy już w wieku młodzieńczym. Pierwszym gestem jest regularna toaleta za pomocą produktów dostosowanych do typu skóry. Z czasem, produkty pielęgnacyjne (krem na dzień, krem na noc, krem pod oczy) powinny zostać wprowadzone do rutyny pielęgnacyjnej i mogą nawet zostać uzupełnione przez specyficzne produkty (maski...)

  Należy zawsze dostosowywać produkty pielegnacyjne do potrzeb wieku i wymagań skóry.

 • Co zapewnia kolor skóry?

  Kolor skóry jest wynikiem połączenia hemoglobiny obecnej w naczyniach włosowatych oraz melaniny odpowiedzialnej za podstawowe zabarwienie skóry.

  To podstawowe zabarwienie jest zaprogramowane u każdej osoby, ilość i rodzaj tych barwników określa szeroki wachlarz kolorów skóry.

 • Jaka jest data przydatności produktu?

  Produkt może być stosowany pod warunkiem, że nie został wcześniej otwarty oraz przechowywany był z dala od ciepła i wilgotności, a od daty jego produkcji nie upłyneły 3 lata.
  W celu poznania daty produkcji produktu, wystarczy przesłać do nas numer partii, który na nim widnieje (2 litery i 3 cyfry), a my z przyjemnością przekażemy dokładny dzień produkcji jak i datę przydatności (na opakowaniu CPO - czas przydatności po otwarciu - przedstawione jest za pomocą kółka z liczbą i literą "m", co wskazuje maksymalny czas stosowania produktu po otwarciu)

  Po otwarciu, produkt może nadawać się do stosowania przez kilka miesięcy pod warunkiem iż jest przechowywany w temperaturze pokojowej oraz stosowany jest zgodnie z zasadami higieny, nie jest mieszany z innym produktem i jest dokładnie zamykany po każdym zastosowaniu.

  Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, zadzwoń na linię konsumencką dostępną od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00, pod numerem telefonu: 
  0 810 18 28 38 (koszt połączenia lokalnego).

 • Jaka jest rola skóry?

  Skóra to powłoka naszego organizmu, która go chroni i stanowi miejsce wymiany ze środowiskiem zewnętrznym. Zbudowana jest z trzech warstw: naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna, które mają swoje określone funkcje.

  Na skórze znajdują się również włosy, paznokcie, gruczoły potowe i łojowe.

 • Jaką grubość ma warstwa rogowa naskórka?

  Nie przekracza 1/100 milimetra, ale jest dużo grubsza na wewnętrznej stronie dłoni i podeszwie stóp.

 • Jaką rolę odgrywa warstwa rogowa naskórka?

  Warstwa ta, która wchodzi w bezpośredni kontakt ze środowiskiem zewnętrznym, odgrywa zatem kluczową rolę bariery przed działaniem różnego rodzaju szkodliwych czynników.

  Komórki warstwy rogowej są biologicznie obumarłe, ale odgrywają ważną rolę ponieważ wypełnione są keratyną i otoczone ochronną powłoką hydrolipidową składającą się z lipidów, kwasów tłuszczowych i ceramid.

  Komórki eleminowane są w sposób naturalny i stały poprzez złuszczanie.

 • Co jest zagrożeniem dla skóry?

  Skóra jest nieustannie poddawana działaniu szkodliwych czynników środowiska zewnętrznego jak i wewnętrznego, które w sposób długotrwały mogą zaburzyć jej równowagę. Kiedy jedna lub więcej funkcji fizjologicznych ulega spowolnieniu, równowaga zostaje zaburzona - skóra stopniowo zmienia się.

  Szkodliwe czynniki wewnętrzne: wiek, stres, niezrównoważona dieta, napoje alkoholowe, leki, czynniki hormonalne, czynniki genetyczne...

  Szkodliwe czynniki zewnętrzne: wiatr, mróz, upał, nadmierne działanie słońca, suchość, klimatyzacja, zanieczyszczenie środowiska, detergenty, ogrzewanie).

 • W jaki sposób można rozpoznać skórę normalną/mieszaną?

  Skóra normalna jest miękka w dotyku, jednolita i nie posiada widocznych niedoskonałości. Jeśli na niektórych obszarach skóra błyszczy się i jest tłusta, głównie na "strefie T" (czoło, nos, broda), jest to skóra mieszana.

 • W jaki sposób można rozpoznać skórę suchą?

  Skóra sucha to skóra, której brakuje lipidów lub wody bądź obu tych rzeczy.

  Kiedy skóra jest sucha z powodu braku sebum, posiada mniej chroniących ją lipidów, przez co silniej reaguje na działanie szkodliwych czynników. Na skórze tej szybciej pojawiają się zmarszczki niż na innych typach skóry.

  Pojęcie skóry suchej odwodnionej związane jest z brakiem nawilżenia. Najbardziej widoczną oznaką takiego typu skóry jest szorstkość w dotyku oraz chropowatość powierzchni skóry, któremu towarzyszy nieregularne jej złuszczanie.

  Pojawia się często na skórze cienkiej, delikatnej, wrażliwej na zimno (skłonność do pęknięć) lub suchość powietrza wywołując uczucie ściagnięcia i szczypania.

 • W jaki sposób można rozpoznać skórę tłustą?

  Skóra tłusta zwiazana jest z nadmiarem i rodzajem sebum. Najczęściej występuje u nastolatków, osób młodych i mężczyzn. Nadmiar sebum nadaje skórze błyszczący wygląd, głównie na czole, skrzydełkach nosa i brodzie.

 • Pielęgnacja włosów

 • Czy pojawienie się łupieżu zależne jest od wieku lub innego czynnika?

  Nie, nie jest on zależny od wieku. Jednakże, czynniki zewnętrzne takie jak - stres, zanieczyszczenie środowiska... - lub wewnętrzne - zaburzenia łojotoku… - mogą zaburzyć równowagę drobnoustrojów i przyspieszyć cykl odnowy komórkowej powodując pojawienie się łupieżu.

 • Czy istnieją czynniki sprzyjające pojawianiu się łupieżu?

  Istnieje kilka czynników: brak równowagi hormonalnej, stres, nadmierne pocenie, niewłaściwie dobrany szampon lub o zbyt agresywnym działaniu, zbyt energicznie wykonywane masaże skóry głowy, zmiany temperatury (szczególnie w zimie, kiedy różnica temperatury na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń jest znaczna).

 • Dlaczego łupieżowi towarzyszy swędzenie?

  Łupież powoduje podrażnienie skóry głowy. Takie uwrażliwienie skóry głowy wywołuje swędzenie, które pogarsza ten problem. Dlatego najważniejszym etapem w walce z łupieżem jest zahamowanie swędzenia, aby zerwać błędne koło wywołujące te objawy.

  Jeśli kuracji nie są poddawane wszystkie objawy łupieżu, przyczyny jego powstawania nie ulegają eliminacji, a łupież pojawi się od nowa.

 • Co to jest łupież?

  Łupież jest wynikiem nieprawidłowej aktywności komórek skóry głowy co prowadzi do ich "złuszczania"

 • Czy przyczyna powstawania łupieżu jest taka sama u kobiet i mężczyzn?

  Tak. Łupież dotyczy prawie 45% populacji obu płci, w każdej grupie etnicznej.

 • Jaka jest przyczyna powstawania łupieżu?

  Malassezia Ovalis to mikroorganizm z rodziny drożdży, który stanowi prawie 45% mikroflory zdrowej skóry głowy.

  U niektórych osób, drożdże te rozmnażają się i wywołują reakcję obronną skóry głowy. Złuszczanie skórne ulega przyspieszeniu powodując powstanie łupieżu.

 • W jaki sposób można odróżnić łupież suchy od tłustego?

  Łupież suchy ma biały lub szarawy kolor i występuje pod postacią małych łusek, które spadają podczas czesania - pojawia się na normalnej lub suchej skórze głowy.

  Łupież tłusty jest bardziej obszerny i nawarstwia się za pomocą sebum, który służy łuskom za spoiwo - pojawia się na tłustej skórze głowy.

 • W jaki sposób optymalizować rezultaty?

  Mycie głowy należy wykonywać w następujący sposób:

  Dobrze zwilżyć włosy. Nanieść szampon na dłonie i rozprowadzić na włosach. Opuszkami palców masować skórę głowy delikatnymi ruchami okrężnymi (nie trzeć, nie drapać), następnie masować na długości włosów. Pozostawić pianę na około 2 do 3 minut, następnie spłukać letnią wodą.

 • Koloryzacja

 • Co należy zrobić, jeśli produkt do koloryzacji dostanie się do oczu?

  Natychmiast obficie przepłucz oczy wodą. Jeśli nosisz szkła kontaktowe, wyjmij je przed przepłukaniem oczu.

 • Co to jest koloryzacja ton w ton?

  Promienne odcienie, aby pokryć pierwsze siwe włosy!

  • Uwydatnia ciemne odcienie,
  • Nie powoduje efektu „odrostów”
  • Kolor włosów uzyskuje trwałe refleksy,
  • Pokrywa aż do 50% siwych włosów,
  • Harmonijnie pokrywa wcześniej wykonany balejaż.

  Założenie: jest to koloryzacja utleniająca bez amoniaku, opracowana na bazie czynnika alkalicznego i bardzo delikatnego utleniacza o niewielkim stężeniu.

  Zawiera czyste koloranty, które w kontakcie z utleniaczem przemieniają się w kolorowe składniki. Uzyskane koloranty nie zmieniają naturalnego barwnika włosa, przenikają do jego wnętrza bez docierania aż do serca włókna.

  Jaki jest rezultat koloryzacji? Technologia ton w ton farbuje włosy w sposób trwały przez 6 do 8 tygodni. Główny atut: brak widocznego efektu „odrostów” ponieważ odcień jest zbliżony do naturalnej bazy.

  Dzięki tej technologii, wybrany odcień może być zbliżony do naturalnej bazy lub delikatnie bardziej przyciemniony, jednak rozjaśnienie włosów nie jest możliwe.

  Dla kogo? Ton w ton jest najchętniej stosowany przez kobiety w wieku od 30 do 49 lat, które stosują tę koloryzację w celu pokrycia pierwszych siwych włosów bez znacznego zmieniania naturalnego koloru.

  Ponadto, produkt ten staje się popularny i ma coraz większą liczbę nowych konsumentek, szczególnie poniżej 20 roku życia. Kobiety te poszukują przede wszystkim odcieni z refleksami, które sa trwałe i zauważalne.

  N.B : Nie pozwala na zupełną zmianę odcienia lub rozjaśnienie, nie pokrywa więcej niż 50% siwych włosów.

 • Co to jest koloryzacja trwała?

  Umożliwia zabawę kolorem! Pomaga spełnić każde pragnienie: od subtelnej przemiany do prawdziwej metamorfozy. Tylko trwała koloryzacja może zapewnić tyle rezultatów: koloryzacja, mocne lub delikatne rozjaśnienie na długo oraz nasycenie czystym kolorem jak największej ilości siwych włosów.

  Kolory, aby przyciemnić, rozjaśnić… długotrwale!

  • Pokrywa aż do 100% siwych włosów,
  • Spełnia każdą zachciankę co do koloru i refleksów,
  • Wymaga pielęgnacji.

  Założenie: To jedyna technologia, która zapewnia rezultat „2 w 1”: rozjaśnia w celu lepszego uzyskania wymaganego odcienia. Wykorzystuje działanie utleniacza (wody utleniającej), amoniaku i czystych barwników - małych bezbarwnych cząsteczek, które wchodzą w reakcję między sobą oraz utleniaczem wewnątrz włosa i przemieniają się w barwniki.

  • Formuła rozszerza łuski włosa i przemienia naturalne barwniki melaniny w cząsteczki rozpuszczalne w wodzie.
  • Pod wpływem działania amoniaku, utleniacz uwalnia tlen, który wewnątrz włosa zamienia czyste barwniki w koloranty. Łuski zamykają się, barwniki kolorowe zostają uwięzione w sercu włókna włosa.

  Jaki jest rezultat koloryzacji? Koloryzacja trwała pozwala na prawdziwą koloryzację umożliwiającą rzeczywistą zmianę koloru na każdy odcień: jaśniejszy, w tej samej tonacji, ciemniejszy, z refleksami. To jedyny produkt do koloryzacji, który zapewnia pokrycie do 100% siwych włosów.
  Jego działanie jest bardzo trwałe: zapewnia długotrały efekt, ponieważ zmienia oryginalny odcień. Odrosty powstają ponieważ włosy nieustannie rosną. Efekt „odrostów” jest mniej lub bardziej uwydatniony w zależności od wybranego odcienia (zbliżony lub zupełnie inny od bazy naturalnej) oraz procentu siwych włosów. Pielęgnacja jest prosta: wystarczy ponownie nałożyć kolor po upływie 4-6 tygodni.

  Dla kogo? Dla wszystkich kobiet, które kochają kolor oraz tych które chcą pokryć siwe włosy. To również technologia dla wszystkich młodych kobiet, które poszukują różnorodnych odcieni.

  N.B: Efekt „odrostów” jest nieunikniony.

 • Co to jest koloryzacja bezpośrednia?

  Jeszcze żadna technologia nie zapewniała tyle wolności. Farba ta opracowana do włosów naturalnych otula włosy lekkimi lub intensywnymi refleksami. To prosty sposób na uzyskanie niezobowiązujących zmian!

  • Bez utleniacza,
  • Zmywa się po kilku myciach.

  Założenie: Koloryzacja czasowa lub bezpośrednia nakładana jest niczym "gwasz" na naturalny kolor włosów.

  Jej formuła nie zawiera utleniacza i amoniaku, ale połączenie bezpośrednich barwników "gotowych do użycia". Zawarty od razu we flakonie lub tubce, kolor nakładany jest tylko na powierzchni włókna włosa, nie zmieniając naturalnych barwników melaniny.

  Jaki jest rezultat koloryzacji? Pobudza naturalne odcienie żywymi, delikatnymi lub bardzo intensywnymi refleksami. Wystarczy wybrać odcień zbliżony do naturalnego lub delikatnie od niego ciemniejszy. Kolor zanika w sposób harmonijny z każdym myciem. Stopniowo pojawia się naturalny kolor, zupełnie niezmieniony.

  Dla kogo? Koloryzacja bezpośrednia adresowana jest głównie do młodych kobiet, które dopiero zaczynają przygodę z farbowaniem włosów. Jest to delikatna koloryzacja o zachęcających kolorach, zapewniajaca powrót do naturalnego odcienia.

  N.B: Nie umożliwia rozjaśniania oraz pokrycia siwych włosów.

 • Czy emulgacja jest konieczna?

  Tak, i należy to wykonać. Po upływie czasu trzymania i przed spłukaniem farby z włosów, dodaj odrobinę letniej wody i przez 2 minuty emulguj farbę za pomocą delikatnych ruchów bez tarcia.

  Krok ten pozwala na usunięcie ewentualnych zabrudzeń produktu na skórze, utrwalenie koloru poprzez zamknięcie łusek. Następnie obficie i dokładnie spłucz farbę aż do uzyskania czystej wody, następnie nałóż zawartą w zestawie odżywkę .

 • Czy koloryzacja może mieć wpływ na wypadanie włosów?

  Oczywiście, że nie. Wypadanie włosów jest wyłącznie związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem organizmu (wahania hormonalne, niedobory żywieniowe, stosowanie kuracji leczniczych) i dotyka cebulki włosa, który znajduje się wewnątrz skóry głowy.

  Koloryzacja działa wyłącznie na widoczną część włosów, czyli na włókna włosowe.

 • Czy koloryzacja niszczy włosy?

  Nie, jeśli przestrzegać będziesz czasu trzymania i zaleceń stosowania. Zalecamy jednocześnie, aby nie zmieniać kompletnie koloru wykonując zbyt częste dekoloryzacje ponieważ osłabiony włos traci swój blask i może w odmienny sposób reagować na koloryzację nie zapewniając oczekiwanego rezultatu.

  Aby zachować miękkie i błyszczące włosy, L'OREAL Paris opracowuje dla Ciebie formuły, które dbają o włosy zachowując ich siłę i blask.

 • Czy koloryzację można wykonać na włosy dekoloryzowane/ rozjaśnione?

  Nasze produkty do koloryzacji są kompatybilne z wieloma różnymi produktami. Jednakże, aby zapewnić sobie wybrany rezultat, zadzwoń do naszego serwisu konsumenckiego dostępnego od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 19.00 (poza dniami świątecznymi) pod numerem telefonu: 0 810 18 28 38 (koszt połączenia lokalnego).

 • Czy mogę zastosować Wasz produkt na inną farbę?

  Nasze produkty do koloryzacji są kompatybilne z wieloma różnymi produktami. Jednakże, aby zapewnić sobie wybrany rezultat, zadzwoń do naszego serwisu konsumenckiego dostępnego od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 19.00 (poza dniami świątecznymi) pod numerem telefonu: 0 810 18 28 38 (koszt połączenia lokalnego).

 • Czy można od razu nakładać produkt po jego nabyciu?

  Nie. Produkt może powodować reakcję alergiczną, która w niekórych rzadkich przypadkach może być poważna w skutkach. Należy przeprowadzić test na alergię skórną 48 godzin przed każdym użyciem produktu (patrz ulotka).

 • Czy można wykonać usługę koloryzacji i trwałej ondulacji czy prostowania włosów w ten sam dzień?

  Zalecamy najpierw wykonać trwałą lub prostowanie, następnie odczekać piętnaście dni przed wykonaniem koloryzacji. Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz serwis konsumencki dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 19.00 pod numerem telefonu: 0 810 18 28 38 (koszt połączenia lokalnego)

 • Czy można zmieszać kilka kremów koloryzujących?

  Nie zalecamy mieszania farb w celu uzyskania indywidualnego koloru, rezultat może okazać się nieestetyczny. Niektóre refleksy połączone między sobą mogą się neutralizować lub zapewnić niewłaściwy rezultat.

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz serwis konsumencki dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 19.00 (poza dniami świątecznymi) pod numerem telefonu: 0 810 18 28 38 (koszt połączenia lokalnego).

 • Czy należy dostosować się do czasu trzymania mieszanki?

  Tak. Czas trzymania (po nałożeniu całości produktu na włosy) nie może być krótszy lub dłuższy niż czas wskazany w ulotce produktu ponieważ każda formuła została opracowana w taki sposób, aby działać w odpowiednim czasie. Pozostawienie koloryzacji na dłużej jest bezskuteczne, ponieważ barwniki nie będą dłużej działać.

  Pozostawienie produktu na włosach na krócej nie zapewni barwnikom koloryzującym właściwego działania.

 • Czy odżywkę zawartą w zestawie można nabyć oddzielnie?

  Produkt ten sprzedawany jest wyłącznie w zestawie do koloryzacji. Należy go stosować w dniu koloryzacji, aby zamknąć łuski włosów i zapewnić lepsze utrwalenie koloru.

  W celu pielęgnacji włosów, zalecamy stosowanie produktów specjalnie opracowanych do włosów farbowanych. Szampon pielęgnujący włókna włosa, chroni je i zachowuje kolor na długo. Odżywka ułatwia rozczesywanie włosów, a maska ochronna regeneruje końcówki włosów.

  Jeśli chcesz uzyskać więcej dodatkowych informacji, zadzwoń do naszego konsultanta dostępnego od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach Od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu: 0 801 10 55 01(koszt połączenia lokalnego).

 • Czy podczas koloryzacji powinnam założyć okulary?

  Farba może zabrudzić zauszniki. Chroń je za pomocą przezroczystej folii do żywności!

  Jeśli jej nie posiadasz, nanieś na ramiona taśmę samoprzylepną lub ewentualnie nasmaruj oliwą lub tłustym produktem, który nie przepuszcza farby. Dobrze jest też mieć starą parę okularów, którym już nic nie zaszkodzi!

 • Czy przed koloryzacją należy umyć włosy?

  Wszystko zależy od rodzaju koloryzacji. Koloryzację trwałą lub ton w ton należy wykonać przed myciem włosów. Sebum odgrywa rolę chroniącą skórę głowy i włókna włosów.

  Koloryzację bezpośrednią należy nakładać na włosy czyste osuszone ręcznikiem, aby uniknąć pierwszego mycia włosów (koloryzacja bezpośrednia zmywa się podczas mycia włosów).

 • Czy są jakieś dobre wskazówki?

  Każdy rodzaj koloryzacji wymaga pewnej wiedzy w celu uzyskania dokładnego i estetycznego rezultatu. Oto kilka wskazówek o których należy pamiętać podczas aplikacji produktu do koloryzacji:
  • jeśli masz dużo siwych włosów, zacznij od nałożenia produktu na miejsca gdzie jest ich najwięcej
  • jeśli Twoja fryzura odkrywa kark, nie zapomnij o nałożeniu produktu na ten obszar. Wiele kobiet o tym zapomina.
  • jeśli masz długie włosy, wmasuj produkt na długościach, aby uzyskać jednolity odcień.

 • Czy uzyskany kolor można rozjaśnić inną farbą?

  Nie. Aby rozjaśnić włosy farbowane należy zrobić dekoloryzację w celu usunięcia koloru z włosów, a następnie wykonać aplikację nowego odcienia.

  Twoje zapytanie wymaga indywidualnej konsultacji, dlatego bardzo trudno jest rozwiązać ten problem pisemnie.

  Dekoloryzacja to bardzo techniczna usługa, należy przeprowadzić ją w jak najlepszych warunkach w celu uzyskania "bazy dekoloryzacji", aby idealnie odpowiadała ona wybranej koloryzacji.

  W tym celu, należy przeprowadzić pełną diagnozę historii koloryzacji oraz żądanego efektu, aby następnie zapewnić dostosowane rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 (poza dniami świątecznymi) pod numerem telefonu: 0801 10 55 01 (koszt połączenia lokalnego).

 • Czy w okresie ciązy można farbować włosy?

  Jeśli chcesz zafarbować włosy podczas ciąży i/lub w czasie karmienia piersią, zapytaj o poradę lekarza prowadzącego.

  Jeśli lekarz nie będzie miał przeciwwskazań, należy przeprowadzić test na alergię skórną.
  Test na alergię skórną 48 godzin przed zastosowaniem produktu

  Według danych systemu nadzoru nad bezpieczeństwiem produktów kosmetycznych, w przypadkach niezwykle rzadkich zaobserowowano reakcje alergiczne na koloryzację włosów u niewielkiej liczbie konsumentów (około jednej na milion sprzedanych produktów).

  Systematycznie wykonywany test na alergię skórną, przeprowadzany 48 godzin przed każdym użyciem produktu pozwala wykazać ewentualne reakcje na jego działanie.

  L'OREAL PARIS informuje swoich konsumentów o konieczności wykonania testu poprzez umieszczenie żółtego trójkąta na przedniej stronie opakowania, któremu towarzyszy napis: "FARBA DO WŁOSÓW MOŻE POWODOWAĆ REAKCJĘ ALERGICZNĄ/ WAŻNE: PRZESTRZEGAĆ INSTRUKCJI UŻYCIA".

  Szczegółowy opis testu jest zamieszczony na boku opakowania jak i w ulotce wewnątrz opakowania.

  Jeśli chesz uzyskać dodatkowe informacje, zadzwoń do naszego konsultanta od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, pod numer telefonu: 0 801 10 55 01 (koszt połączenia lokalnego).

 • Czy za pomocą produktu mogę ufarbować inne rzeczy niż włosy?

  Farby do włosów, bez względu na klasyfikację, są opracowane wyłącznie do farbowania włosów. Nie są one stworzone do farbowania włosów na ciele i należy unikać kontaktu produktu z błoną śluzową (oczy, usta czy organy płciowe).

 • Dlaczego należy założyć rękawiczki?

  Należy stosować odpowiednie rękawice, gdyż w przeciwnym razie paznokcie mogą zostać zabarwione. W każdym opakowaniu produktu do koloryzacji znajdują się rękawiczki.

 • Ile czasu należy odczekać przed wykonaniem kolejnej koloryzacji?

  Jeśli stosujesz koloryzację bezpośrednią (grupa I): zaleca się ponowne zastosowanie produktu po 6-8 myciach głowy od pierwszej aplikacji.

  Jeśli stosujesz koloryzację ton w ton (grupa II): zaleca się ponowne zastosowanie produktu po 6-8 tygodniach od pierwszej aplikacji w celu ożywienia blasku koloru.

  Jeśli stosujesz koloryzację trwałą (grupa III): kolejną aplikację zaleca się zastosować po pojawieniu się naturalnego odcienia włosów przy skórze głowy, ponieważ włosy urosły, lub odczekać około 4-6 tygodni między ponownym zastosowaniem produktu.

  W dwóch ostatnich przypadkach, należy zastosować odpowiednią aplikację na włosy farbowane, "utrzymanie koloru".

 • Jaka jest różnica między koloryzacją ton w ton a koloryzacją trwałą?

  Koloryzacja ton w ton to delikatna koloryzacja bez amoniaku. Nie rozjaśnia włosów, ale zapewnia promienne odcienie z lub bez refleksów, w harmonii z Twoim naturalnym kolorem włosów. Koloryzacja ton w ton zmywa się po 6-8 tygodniach.

  Koloryzacja trwała rozjaśnia, przyciemnia i uwydatnia kolor naturalny. Pozwala radykalnie zmienić kolor za pomocą mniej lub bardziej intensywnych odcieni, bądź uzyskać kolor zbliżony do odcienia naturalnego. Koloryzacja trwała nie zmywa się, odrosty należy zafarbowac po upływie 4-6 tygodni.

 • Jaki kolor wybrać?

  Jeśli masz w pełni naturalne włosy i wahasz się między dwoma odcieniami, wybierz ten jaśniejszy. Będzie można łatwiej go przyciemnić jeśli uznasz, że efekt jest zbyt jasny.

 • Jaki produkt zastosować?

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu: 0 801 10 55 01(koszt połączenia lokalnego).

 • Jakie są środki ostrożności?

  Nie stosować w przypadku alergii lub wystąpienia reakcji skórnej. Należy skonsultować się z lekarzem.

  Wszystkie nasze produkty należy stosować zgodnie z przeznaczeniem. Należy przestrzegać instrukcji użycia. Zalecania:

  • stosować rękawice ochronne,
  • nie nakladać na podrażnioną i wrażliwą skórę głowy,
  • nie stosować do farbowania rzęs, brwi, brody,
  • nie stosować do dekoloryzacji owłosienia
  • chronić oczy. W przypadku dostania się produktu do oczu należy natychmiast przepłukać je wodą lub odpowiednim produktem do oczu.

  Jeśli masz długie lub bardzo krótkie włosy:
  • w przypadku włosów długich, przygotuj dwa opakowania produktu do koloryzacji, aby ułatwić rozprowadzenie produktu i odpowiednie nasycenie wszystkich włosów.
  • w przypadku włosów krótkich, jeśli po nałożeniu produktu na włosy część mieszanki pozostanie niewykorzystana, nie należy zachowywać jej na następny raz. Nie zaleca się przechowywania produktu ponieważ farba straci swoje właściwości.

 • Mam tatuaż, czy mogę farbować włosy?

  Jeśli miałaś tatuaż krótkotrwały/tymczasowy z czarnej henny, możesz być uwrażliwiona na PPD (Parafenylenodiaminę). W celu sprawdzenia i uzyskania informacji czy możesz przeprowadzić farbowanie, musisz przeprowadzić test na alergię skórną 48 godzin przed zastosowaniem produktu (patrz ulotka). Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza o poradę.

  W ostatnich latach, wiele reakcji alergicznych było niewłaściwie przypisywanych produktom do koloryzacji włosów, podczas gdy są one wynikiem jednej lub więcej aplikacji krótkotrwałego tatuażu z czarnej henny.

  Tatuaże te, wykonywane poza kontrolą sanitarną, zawierają wysoki poziom PPD (Parafenylenodiaminy), przekraczając poziom autoryzowany dla produktów kosmetycznych. Aplikacja takich tatuaży zwiększa ryzyko alergii na PPD.

  Pojawianie się szkodliwych efektów związanych z krótkotrwałymi tatuażami henną doprowadziło Francuską Agencję ds. Produktów Leczniczych (Afssaps) do wyemitowania ostrzeżenia. Krótkotrwałe tatuaże, które powodują alergiczne egzemy, w niektórych przypadkach mogą doprowadzić do lecznia szpitalnego.

 • Moje włosy stały się pupurowe/fioletowe

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu: 0 801 10 55 01 (koszt połączenia lokalnego).

 • Mój kolor jest za jasny/ zbyt blady

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu: 0 801 10 55 01(koszt połączenia lokalnego).

 • Mój kolor nie nasycił włosów

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu:0 801 10 55 01 (koszt połączenia lokalnego).

 • Mój kolor nie pokrył siwych włosów

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu:0 801 10 55 01 (koszt połączenia lokalnego).

 • Mój kolor spłukuje się

  W celu zachowania blasku koloru, zaleca się stosowanie gamy produktów do włosów specjalnie opracowanych do włosów farbowanych/pasemek, aby zahamować szkodliwe działanie czynników środowiskowych (słońce, wiatr, światło...)

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu:0 801 10 55 01 (koszt połączenia lokalnego).

 • Mój kolor staje się szary/zielony/niebieski

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu: 0 801 10 55 01 (koszt połączenia lokalnego).

 • Mój rezultat jest zbyt ciemny

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu: 0 801 10 55 01 (koszt połączenia lokalnego).

 • Mój rezultat jest zbyt czerwony/pomarańczowy/żółty

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu: 0 801 10 55 01 (koszt połączenia lokalnego).

 • Nie mogę znaleźć swojego odcienia

  Każdy sklep posiada własne zasady składania zamówień, dlatego zachęcamy do skontaktowania się z szefem działu, który zapewni informacje na temat dostępności produktu.

 • Potrzebuję porady dotyczącej korekty rezultatu koloryzacji

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu: 0 801 10 55 01 (koszt połączenia lokalnego).

 • Stosowałam już farbę do włosów i nie zauważyłam żanych reakcji alergicznych, czy mimo tego powinnam wykonać test na alergię skórną?

  Tak, należy przeprowadzić test na alergię skórną 48 godzin przed zastosowaniem produktu, aby upewnić się o braku wrażliwości na jeden ze składników za każdym razem kiedy wykonywana jest aplikacja. (patrz ulotka),

 • Stosowałam już hennę na włosy: Czy mogę na nie nałożyć farbę?

  Nie zaleca się farbowania włosów przed lub po zastosowniu henny, koloryzacji z solami metalicznymi lub koloryzacji progresywnej na włosach.

  Produkty te zawierają składniki aktywnie niekompatybilne z koloryzacją utleniającą, a ich połączenie może spowodować łamliwość włosów i/lub uszkodzić stan włosów.

  Jedynym rozwiązaniem jest odczekanie aż włosy zupełnie odrosną lub aż partie włosów farbowane za pomocą henny, soli metalicznych czy koloryzacji progresywnej zostaną obcięte. Następnie można nałożyć wybrany kolor na włosy naturalne.

 • W jaki sposób mogę się dowiedzieć jaki będzie rezultat koloryzacji?

  Rezultat jest wynikiem naturalnego koloru i wcześniejszych aplikacji koloryzacji. Wszystkie nasze opakowania produktów do koloryzacji prezentują zdjęcia efektu farbowania włosów wykonanego w warunkach optymalnych w zależności od odcienia oraz informacje opisane powyżej.

 • W jaki sposób można pokryć siwe włosy?

  Niektóre produkty do koloryzacji mają specjalne działanie pokrywające siwe włosy. Zalecamy dokładne zapoznanie się z opisem na opakowaniu produktu.

  Na przykład, EXCELLENCE doskonale pokrywa siwe włosy, ale CASTING CREME GLOSS nie jest zalecany dla więcej niż 50% siwych włosów.

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 (poza dniami świątecznymi) pod numerem telefonu: 0 801 10 55 01(koszt połączenia lokalnego).

 • W jaki sposób można pozbyć się odrostów?

  To bardzo proste: wystarczy zastosować ten sam produkt do koloryzacji jaki zastosowałaś wcześniej w celu zafarbowania włosów.

  Dokładnie zastosuj się do zaleceń zawartych na opakowaniu dotyczących sposobu nakładania produktu na odrost oraz czasu trzymania.

 • W jaki sposób można uniknąć zabrudzenia podczas aplikacji?

  Stosuj rękawice ochronne zawarte w opakowaniu produktu. Jeśli mimo tego powstanie zabrudzenie, usuń je za pomocą wacika bawełnianego.

 • W jaki sposób najlepiej pielęgnować kolor?

  Aby zachować blask koloru, odkryj gamę ELVEVE COLOR VIVE i produkty specjalnie opracowane dla włosów farbowanych/pasemek: szampon, odżywka i maseczka w kremie.

 • W jaki sposób należy przeprowadzić test na alergię skórną?

  Produkt może powodować reakcję alergiczną, która w niektórych, rzadkich przypadkach może mieć poważne skutki. Dlatego przestrzeganie poniższych zaleceń jest absolutnie konieczne.

  NIE STOSUJ JEŻELI:
  - inny produkt do farbowania wywołał już w przeszłości reakcję alergiczną.
  - masz podrażnioną lub uszkodzoną skórę głowy.

  • Posiadasz tatuaż zrobiony czarną henną, ryzyko alergii może wzrosnąć. Należy koniecznie przeprowadzić test na alergię skórną 48 godzin przed zastosowaniem produktu.

  PRZEPROWADŹ TEST NA ALERGIĘ SKÓRY:
  • Zdejmij kolczyki. Za pomocą wacika nałóż za uchem odpowiednią ilość produktu na powierzchni odpowiadającej wielkości monety 10-groszowej:
  - Kroplę "koncentratu koloru" zawartego w minitubce a. W celu uniknięcia zabrudzeń, delikatnie nabierz kroplę utrzymując otwór minitubki do góry bardzo delikatne naciskając. Ponownie zamknij minitubkę a.
  - Niewielką ilość "kremu koloryzującego" zawartego w większej tubce nanieś na to samo miejsce co "koncentrat koloru" z minitubki a. Nałóż 2 do 3 razy czekając za każdym razem na wyschnięcie produktu. Dokładnie zamknij tubkę kremu koloryzującego.
  • Odczekaj 48 godzin nie myjąc, nie dotykając i nie zakrywając tej części skóry.

  Jeśli w tym czasie wystąpi swędzenie, zaczerwienienie lub opuchnięcie tego miejsca i jego okolic, NIE NALEŻY FARBOWAĆ WŁOSÓW.

 • W jaki sposób należy przygotować mieszankę?

  Jeśli zakupiony przez Ciebie produkt do koloryzacji zawiera kilka różnych produktów do zmieszania, wykonaj tę mieszankę tuż przed nałożeniem produktu na włosy, aby zachować skuteczność działania produktu.

  Nie zapomnij złamać końcówki aplikującej po wykonaniu mieszanki.

 • W jaki sposób rozjaśnić włosy?

  Jeśli chcesz uzyskać indywidualną konsultację, nasz konsultant dostępny jest od poniedziałku do piątku (poza dniami świątecznymi) w godzinach od 9.00 do 17.00 pod numerem telefonu: 0 801 10 55 01(koszt połączenia lokalnego).

 • Pielęgnacja ciała

 • Co to jest skórka pomarańczowa?

  Jest to zewnętrzna oznaka tego co dzieje się wewnątrz. Włókna, które oddzielają komórki tłuszczowe zniekształcają się i naciskają na miejsce ich przytwierdzenia. Zniekształcenie to powoduje wgłębienia na powierzchni skóry. 

 • Co to są rozstępy?

  Kiedy skóra właściwa traci swoją odporność na rozciągliwość, staje się przez to bardziej narażona na zmiany i zerwanie wiązań klagenowych, jak i włókien elastyny: wtedy pojawiają się rozstępy.

  Rozstępy występują najczęściej na bocznej części ud, brzuchu wokół pępka, piersiach.

  Powstają one przede wszystkich w tkankach osłabionych przez zaburzenia hormonalne (ciąża), znaczne wahania wagi ciała (diety) czy podczas okresu wzrostu (dojrzewanie).

 • Czy cellulit jest zawsze taki sam?

  Może przedstawiać różne stany rozwoju:
  - wgłębienia widoczne po uszczypnięciu
  - wgłębienia widoczne mimowolnie podczas pozycji stojącej
  - wgłębienia widoczne mimowolnie w pozycji stojącej i leżącej

   

 • Czy cellulit dotyczy również mężczyzn?

  Męskie tkanki tłuszczowe, ze wzgledów fizjologicznych, nie są zorganizowane w ten sam sposób co u kobiet: płaty tłuszczowe są mniejsze, a ich deformacja nie wpływa na wygląd powierzchni skóry, co ma miejsce u kobiet.

 • Czy cellulit może pojawić się na całym ciele czy tylko na biodrach, pośladkach i nogach?

  W większości przypadków cellulit znajduje się na zewnętrznej i wewnętrznej stronie ud, dolnej części brzucha, tzw. oponkach, wewnętrznej stronie kolan, zewnętrznej stronie ramion, bioder i pośladków. 

 • Czy istnieją czynniki powodujące powstawanie cellulitu?

  Tak, są to przede wszystkim czynniki związane z trybem życia: brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia, stres. Pozostałe to czynniki psychologiczne: zaburzenia trawienne, problemy z krążeniem, nieprawidłowe usuwanie toksyn to również elementy mające wpływ na gromadzenie i tworzenie się cellulitu.

 • Czy istnieje kilka typów cellulitu?

  Istnieją 3 typy:

  1/ Cellulit tłuszczowy: jest wynikiem zwiększenia ilości i objętości adipocytów. Jest zazwyczaj miękki i nie powoduje bólu podczas uszczypnięcia
  2/ Cellulit wodnisty: jest elastyczny w dotyku, a wywołują go problemy z krążeniem krwi i limfy. Najbardziej widocznymi oznakami tego typu cellulitu jest uczucie ciężkich nóg i opuchnięcia
  3/ Cellulit włóknisty: jest twardy w dotyku, zbity i bolesny podczas uszczypnięcia. To celullit gromadzony od dłuższego czasu, którego trudno się pozbyć. Skórka pomarańczowa jest widoczna bez uszczypnięcia skóry .

 • Czy mężczyzni mogą stosować kremy wyszczuplające?

  Cellulit nie występuje u mężczyzn, jednak ich tkanka tłuszczowa szybko ulega zmianom, dlatego jej ilość może szybko zmniejszyć się dzięki diecie żywieniowej - stosowanie kremu jest możliwe, ale nie jest to podjeście dostosowane do mężczyzn.

 • Czy po pojawieniu się cellulitu istnieje możliwość jego eliminacji całkowitej, częściowej, czy nie jest to możliwe?

  Nawet jeśli objawy nie zostaną usunięte w sposób całkowity, dzięki odpowiedniej higienie życia, aktywności fizycznej i stosowaniu odpowiednich produktów pielęgnacyjnych można uzyskać zadowalające rezultaty.

 • Czy są okresy sprzyjające powstawaniu cellulitu?

  Cellulit, który ma bezpośredni związek ze zmianami hormonalnymi, pojawia się głównie w okresie dojrzewania, podczas ciąży, menopauzy i okresie przedmenopauzalnym
  - W okresie dojrzewania, estrogeny powodują zmiany tkanek tłuszczowych na niektórych obszarach: uda, biodra, brzuch i pośladki
  - Podczas ciąży, większa ilość hormonów sprzyja pojawianiu się cellulitu
  - W okresie menopauzy, metabolizm skóry ulega spowolnieniu, gromadzenie tłuszczów przewyższa ich zużywanie.

   

 • Dlaczego kobiety są bardziej narażone na cellulit niż mężczyzni?

  Cellulit jest to specyficzne ukształtowanie tkanek u kobiet.

  Nierówny wygląd skóry spowodowany jest ukształtowaniem płatów tłuszczowych: ich włókna są w pozycji prostopadłej do powierzchni skóry, podczas gdy u mężczyzn są one skośne i tworzą mniej wgłębień na powierzchni. Hormony żeńskie odgrywają również ważną rolę w metabolizmie lipidowym.

 • Dlaczego powstaje cellulit?

  Tkanki tłuszczowe odgrywają rolę magazynu regulującego poziom zużycia energii. Proces magazynowania i uwalniania tłuszczów jest równoważony w adipocytach, komórkach tłuszczowych .

  Jednak u kobiet, szczególnie na poziomie dolnej części ciała, pod wpływem hormonów gromadzenie staje się przeważające, adipocyty mają tendencję do zwiększania swojej objętości.

  U kobiet, adipocyty znajdują się w pionowych płatach tłuszczu, które rozdzielają włókna tkanki. Włókna te są ułożone prostopadle do powierzchni skóry i podczas zwiększenia objętości adipocytów ulegają deformacji, tworząc na powierzchni skóry zniekształcenia (zróżnicowany wygląd wgłębień i zgrubień charakterystyczny dla skórki pomarańczowej).

  Zwiększenie objętości adipocytów połączone z miejscowym spowolnieniem krążenia skóry stopniowo zmienia strukturę tkanek, zwalnia wymianę komórkową i powoduje gromadzenie się toksyn. Na powierzchni, poza skórką pomarańczową, która staje się coraz bardziej widoczna i może powodować ból, skóra traci mobilność i elastyczność.

 • Jaka jest różnica między kremem wyszczuplającym, ujędrniającym, zwalczającym wgłębienia i skórkę pomarańczową?

  Są to różne określenia na różny sposób działania:
  - Wyszczuplające: określenie ogólne
  - Ujędrniające: działanie na elastyczność i napięcie skóry
  - Zwalczanie wgłębień: działanie zwalczające cellulit

 • Jaka jest różnica między określeniami: modelujący, redukujący, drenujący?

  Modelujący: modelowanie, rzeźbienie konturów, kształtowanie sylwetki
  Redukujący: sprzyja redukcji/eliminacji tkanki tłuszczowej
  Drenujący: pomaga drenażowi tkanek

   

 • Jakie są przyczyny powstania cellulitu?

  4 główne czynniki mające wpływ na cellulit:
  - czynnik hormonalny
  - czynnik genetyczny
  - czynnik żywieniowy, tryb życia,
  - problemy z krążeniem (krwi i limfy)