UWAGA: nasza strona wykorzystuje pliki cookies. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TUTAJ. Brak reakcji oznacza akceptację polityki cookies.

Close

„Według mnie, piękno powinno mieć wpływ na ulepszenie naszego świata. Piękno gestów, piękno serca… to jest bezcenne.”

Jane Fonda dla l'Oréal Paris

Nagradzana gwiazda filmowa.

WSZYSCY AMBASADORZY

Jane Fonda: nietypowa osobowość i charyzma

W ciągu całej swojej kariery, Jane Fonda stała się ikoną dla kilku pokoleń kobiet na całym świecie. Dzisiaj swój wdzięk łączy z L’Oréal Paris jako międzynarodowa Ambasadorka, poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. W ciągu czterdziestu lat swojej kariery oraz za sprawą pięćdziesięciu jeden filmów z jej udziałem, Jane Fonda stała się ikoną kina międzynarodowego, którą wyróżnia różnorodność i prestiż współpracy artystycznej, tak w kinie jak i w teatrze. Jej naturalna elegancja i niezaprzeczalny talent ugruntowały z czasem jej pozycję prawdziwej muzy największych reżyserów takich jak George Cukor, Roger Vadim, czy Sidney Pollack.

Ikona piękna z wyjątkowym talentem

Jej ojciec, sławny Henry Fonda, bardzo szybko rozbudza w niej miłość do sceny i w 1949 roku Fonda dołącza do Actors Studio do klasy aktorskiej prowadzonej przez Lee Strasberg. To decydujące doświadczenie w życiu aktorki: „Ci z nas, którzy mieli to szczęście uczyć się z Lee mogą czuć się częścią historii i głosić ideał z którego czerpać można ogromną siłę”. Jane Fonda debiutuje w 1960 roku w filmie „Tall stroy”, reż. Joshua Logan. Później pojawia się w filmach produkowanych we Francji, Włoszech, USA czy ZSRR. Pojawia się też w dwóch filmach dokumentalnych: „F.T.A.” z 1972 roku i „Introduction to the Enemy”, dwa lata później. Karierę Jane Fondy naznaczyły kolejne arcydzieła. Jej role filmowe zapewniły jej podziw publiczności i uznanie talentu, dwukrotnie została laureatką Oskara za Najlepszą Rolę Kobiecą, w 1971 roku za film „Klute” oraz w 1978 za film „Powrót do domu”. W 1984 roku, jej rola niezdecydowanej i odważnej matki w filmie „Dom lalki” przyniosła jej nagrodę Emmy. Jednocześnie, jej inwestycja w produkcję zapewnia powstanie filmu „Nad złotym stawem”, który w 1981 roku stał się wielkim sukcesem kasowym. Ostatnio wystąpiła w filmie „Twarda sztuka” w reżyserii Garry’ego Marshalla, w którym pojawiły się Felicity Huffman i Lindsay Lohan.

Działalność charytatywna

Jane Fonda angażuje się na rzecz praw człowieka i równości płci, ochrony dzieci i pokoju na świecie. Aktorka walczy również o ochronę środowiska, prawa człowieka i dzieci, oraz równe prawa kobiet i mężczyzn. Dla Jane Fondy: „wszystko co zostanie zrobione w celu zwalczania ubóstwa, dla trwałego rozwoju czy zdrowia, bez brania pod uwagę sytuacji kobiet jest skazane na niepowodzenie”.

Zarejestruj się do newslettera

Zapraszamy do subskrybcji newslettera L'Oréal Paris: otrzymasz mnóstwo informacji na temat trendów sezonu i nowych produktów oraz dodatkowe oferty specjalne, promocje na produkty, porady ekspertów oraz wiele innych niespodzianek!

Zamknij

WYPISZ SIĘ Z NEWSLETTERA

Zamknij

Aby się wypisać wpisz adres email w poniższe pole, następnie zatwierdź przyciskiem.

Nie pamiętasz hasła?

Zamknij

Aby otrzymać przypomnienie na e-mail,
wpisz swój adres poniżej: