UWAGA: nasza strona wykorzystuje pliki cookies. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TUTAJ. Brak reakcji oznacza akceptację polityki cookies.

X

„Według mnie, piękno powinno mieć wpływ na ulepszenie naszego świata. Piękno gestów, piękno serca… to jest bezcenne.”

Jane Fonda dla l'Oréal Paris

Nagradzana gwiazda filmowa.

WSZYSCY AMBASADORZY

Jane Fonda: nietypowa osobowość i charyzma

W ciągu całej swojej kariery, Jane Fonda stała się ikoną dla kilku pokoleń kobiet na całym świecie. Dzisiaj swój wdzięk łączy z L’Oréal Paris jako międzynarodowa Ambasadorka, poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. W ciągu czterdziestu lat swojej kariery oraz za sprawą pięćdziesięciu jeden filmów z jej udziałem, Jane Fonda stała się ikoną kina międzynarodowego, którą wyróżnia różnorodność i prestiż współpracy artystycznej, tak w kinie jak i w teatrze. Jej naturalna elegancja i niezaprzeczalny talent ugruntowały z czasem jej pozycję prawdziwej muzy największych reżyserów takich jak George Cukor, Roger Vadim, czy Sidney Pollack.

Ikona piękna z wyjątkowym talentem

Jej ojciec, sławny Henry Fonda, bardzo szybko rozbudza w niej miłość do sceny i w 1949 roku Fonda dołącza do Actors Studio do klasy aktorskiej prowadzonej przez Lee Strasberg. To decydujące doświadczenie w życiu aktorki: „Ci z nas, którzy mieli to szczęście uczyć się z Lee mogą czuć się częścią historii i głosić ideał z którego czerpać można ogromną siłę”. Jane Fonda debiutuje w 1960 roku w filmie „Tall stroy”, reż. Joshua Logan. Później pojawia się w filmach produkowanych we Francji, Włoszech, USA czy ZSRR. Pojawia się też w dwóch filmach dokumentalnych: „F.T.A.” z 1972 roku i „Introduction to the Enemy”, dwa lata później. Karierę Jane Fondy naznaczyły kolejne arcydzieła. Jej role filmowe zapewniły jej podziw publiczności i uznanie talentu, dwukrotnie została laureatką Oskara za Najlepszą Rolę Kobiecą, w 1971 roku za film „Klute” oraz w 1978 za film „Powrót do domu”. W 1984 roku, jej rola niezdecydowanej i odważnej matki w filmie „Dom lalki” przyniosła jej nagrodę Emmy. Jednocześnie, jej inwestycja w produkcję zapewnia powstanie filmu „Nad złotym stawem”, który w 1981 roku stał się wielkim sukcesem kasowym. Ostatnio wystąpiła w filmie „Twarda sztuka” w reżyserii Garry’ego Marshalla, w którym pojawiły się Felicity Huffman i Lindsay Lohan.

Działalność charytatywna

Jane Fonda angażuje się na rzecz praw człowieka i równości płci, ochrony dzieci i pokoju na świecie. Aktorka walczy również o ochronę środowiska, prawa człowieka i dzieci, oraz równe prawa kobiet i mężczyzn. Dla Jane Fondy: „wszystko co zostanie zrobione w celu zwalczania ubóstwa, dla trwałego rozwoju czy zdrowia, bez brania pod uwagę sytuacji kobiet jest skazane na niepowodzenie”.

Zarejestruj się do newslettera

Zapraszamy do subskrybcji newslettera L'Oréal Paris: otrzymasz mnóstwo informacji na temat trendów sezonu i nowych produktów oraz dodatkowe oferty specjalne, promocje na produkty, porady ekspertów oraz wiele innych niespodzianek!

Zamknij

WYPISZ SIĘ Z NEWSLETTERA

Zamknij

Aby się wypisać wpisz adres email w poniższe pole, następnie zatwierdź przyciskiem.

Nie pamiętasz hasła?

Zamknij

Aby otrzymać przypomnienie na e-mail,
wpisz swój adres poniżej: