UWAGA: nasza strona wykorzystuje pliki cookies. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TUTAJ. Brak reakcji oznacza akceptację polityki cookies.

X

„Piękno to nie tylko cecha zewnętrzna. To nasze wewnętrzne bogactwo, którym możemy dzielić się z innymi.”

Andie MacDowell dla l'Oréal Paris

Poznaj jej biografię, drogę do kariery i pasje.

WSZYSCY AMBASADORZY

Pierwsza dama kina

Andie MacDowell stała się „pierwszą damą” międzynarodowego sukcesu zarówno komedii romantycznej „Cztery wesela i pogrzeb”, za rolę w której otrzymała nominację do nagrody Złotych Globów, oraz westernu „Wystrzałowe dziewczyny” Złotych Globów obok Drew Barrymore. Pojawiła się również w popularnym filmie „Dzień Świstaka, obok Billa Murraya. Andie grała razem ze światowej sławy aktorami - Gérardem Depardieu w filmie „Zielona karta”, za rolę w którym dostała kolejną nominację do nagrody Złotych Globów, jak również w „Mężowie i żona” z Michaelem Keatonem, czy w „Michael” obok Johna Travolty.

Od początku kariery do nagrody za całokształt twórczości

Swoje pierwsze pochlebne opinie zdobyła za rolę młodej mężatki walczącej z własnymi słabościami w filmie Stevena Soderbergha „Seks, klamstwa i kasety wideo”. Film zdobył Złotą Palmę na 42. Festiwalu Filmowym w Cannes, a Andie otrzymała nagrodę przyznawaną przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Los Angeles oraz pierwszą nominację do nagrody Złotych Globów. Andie MacDowell otrzymała w Paryżu Honorowego Cezara za całokształt, oraz nagrodę Złotej Kamery przyznawaną przez niemiecki magazyn Horzu.

HOJNA I SPEŁNIONA ARTYSTKA

Andie MacDowell wspiera Research Fund Against Ovarian Cancer, a także UNICEF i the ENOUGH Project, który walczy przeciw ludobójstwu i innym zbrodniom przeciwko człowieczeństwu

Zarejestruj się do newslettera

Zapraszamy do subskrybcji newslettera L'Oréal Paris: otrzymasz mnóstwo informacji na temat trendów sezonu i nowych produktów oraz dodatkowe oferty specjalne, promocje na produkty, porady ekspertów oraz wiele innych niespodzianek!

Zamknij

WYPISZ SIĘ Z NEWSLETTERA

Zamknij

Aby się wypisać wpisz adres email w poniższe pole, następnie zatwierdź przyciskiem.

Nie pamiętasz hasła?

Zamknij

Aby otrzymać przypomnienie na e-mail,
wpisz swój adres poniżej: